Klacht: Philips HD 7546

Anne140 op 02 januari 2017 over Philips in de categorie Electronica Merken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
🔄 In behandeling
Bedrijf Philips
Categorie Electronica Merken
Status In behandeling
Datum 2 januari 2017

Een consument meldt dat de Philips HD 7546, die 3,5 jaar oud is, al geruime tijd water lekt aan de onderkant. Ondanks pogingen om de oorzaak te verhelpen, blijft het apparaat lekken, ongeacht de hoeveelheid water. Dit probleem wordt als vervelend en potentieel gevaarlijk ervaren.

Mijn Klacht:

Onze Philips HD 7546 van 3,5 jaar oud lekt al geruime tijd water aan de onderkant. We kunnen de oorzaak niet verhelpen, want hij lekt sowieso of er nu wel of geen water in zit. Naast dat het vervelend is, kan het ook nog gevaarlijke situaties opleveren.

Gewenste Oplossing:

Nieuw apparaat

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Philips

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Philips nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Philips in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM