Klacht: late levering, verkeerde en defecte onderdelen

NOOIT DAAR BESTELLEN op 22 april 2019 over Perry Verbruggen 45 km parts autocenter Boxtel in de categorie Auto Onderdelen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Perry Verbruggen 45 km parts autocenter Boxtel has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Categorie Auto Onderdelen
Status Open
Datum 22 april 2019

Een klant heeft bij Perry Verbruggen 45 km parts autocenter in Boxtel onderdelen besteld, waaronder een dynamosteun, dynamo en massakabel. Na een lange levertijd ontving de klant verkeerde en defecte onderdelen, waarbij de dynamosteun niet paste en de dynamo al eerder retour was gestuurd vanwege een defect. De klant heeft geprobeerd contact op te nemen, maar ontving geen reactie en is teleurgesteld over de service en levertijd.

Mijn Klacht:

Tijdje geleden een dynamosteun, dynamo en massakabel (platte geweven kabel) besteld. Duurde al n paar weken, heb toen gebeld en kreeg toen al een beetje snauwend te horen dat t druk was en hij die steun nog niet had.
Toen t pakket eindelijk binnenkwam bleek de steun niet te passen, dynamo paste ook niet op die steun, dynamo was al eerder gegraveerd en retour gegaan. Ja tuurlijk… dynamo was gewoon kapot. Gemaild… geen reactie. Eerste bestelling ging goed, daarna niks als ellende. Ik bestel wel ergens anders. Als je van je bedrijf af wilt moet je vooral zo doorgaan!
Pakket verzending duurt daar ongeveer anderhalve week. Veel te lang.

Gewenste Oplossing:

1e bestelling was netjes op tijd en zoals op de site vermeld stond dat contactslot en tankdop met 1 sleutel zouden zijn.... zaten er 2 bij. Netjes.
Ik wil mijn geld voor de bestelling met die kapotte dynamo en niet passende beugel terug, en ik wil de massa kabel die ik besteld heb. De foto die erbij stond is de goede. Ik heb de kabel van accu naar chassis gekregen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Perry Verbruggen 45 km parts autocenter Boxtel over deze klacht.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM