Klacht: onterecht abonnement whoosah

Lauri72 op 07 oktober 2014 over payinfo in de categorie SMS Diensten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
payinfo has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Bedrijf payinfo
Categorie SMS Diensten
Status Open
Datum 7 oktober 2014

Een consument ontdekte dat er sinds juli wekelijks vijf euro werd afgeschreven voor een abonnement op mobile tv Whoosah, waar hij nooit van gehoord had en niet voor had aangemeld. De website van het betreffende bedrijf is niet bereikbaar, en de consument heeft de dienst inmiddels opgezegd via payinfo. Hij uit zijn bezorgdheid over telecombedrijven die toestaan dat onduidelijke bedrijven zonder echte diensten geld afschrijven.

Mijn Klacht:

bij het checken van mijn telefoonrekeningen zag ik dat ik sinds juli vijf euro per week betaal aan mobile tv whoosah. Nooit van gehoord en zeker nooit aangevraagd. De website van het bedrijf dat staat aangegeven bij payinfo bestaat niet. Ik heb de dienst inmiddels opgezegd via payinfo. Ik ga er vanuit dat dat gelukt is. Mijn klacht betreft dat de telecombedrijven accepteren dat duistere bedrijven zonder werkelijke diensten geld kunnen afschrijven.

Gewenste Oplossing:

dienst inderdaad stopgezet en 50 euro die ik onterecht heb betaald retour

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over payinfo

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar payinfo over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over payinfo nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM