Klacht: vocht in mijn douche

omaatje46 op 15 april 2015 over Patrimonium veenendaal in de categorie Woningcorporaties

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Woningcorporaties
Status Open
Datum 15 april 2015

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Na de renovatie van de douche blijf ik last houden van vocht ze zijn al 3 x langs geweest om het te verhelpen om een schilder langs te laten komen en even het plafon weer netjes te maken nu is het zo erg dat het zwart en oranje is wij vermoeden dat het met het vocht te maken heeft wat achter de muur zit want daar hebben ze met platen ruimte achter gehouden en daar de tegels tegenaan.
nu heb ik maar weer eens voor de zoveelste keer gebeld en nu word je afgescheept met dat is voor de bewoners dus even langs de bouwmarkt gaan word gezegd hoeveel geld moeten wij daar in steken om het niet terug te laten komen want de voegen worden ook al zwart.
waar sta ik in mijn recht om niet zelf voor de kosten op te komen want het is een probleem wat na de renovatie is gekomen.
Wij houden de douche zo droog mogelijk de afzuiger aan de deur open houden en droog trekken de vloer en de muren na het douchen maar niets helpt!

Gewenste Oplossing:

Ben niet tevreden want dit is voor de woningbouw en niet voor de huurders

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Patrimonium veenendaal

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Patrimonium veenendaal nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM