Klacht: overlast van tocht,stank ect na renovatie

djamilla102 op 03 april 2014 over Patrimonium veenendaal in de categorie Woningcorporaties

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
ā³ Wacht op reactie
Categorie Woningcorporaties
Status Open
Datum 3 april 2014

Na de renovatie van de flat in november 2012, die langer dan gepland duurde, ondervindt de klager aanhoudende problemen zoals tocht, stank en lekkage. Ondanks herhaalde meldingen worden de problemen door Patrimonium Veenendaal niet erkend of adequaat opgelost, wat leidt tot frustratie en de wens om te verhuizen.

Mijn Klacht:

nov 2012 hebben ze de flat gerenoveerd dit zou ik 6 weken gebeuren maar duurde 5 maanden en nu heb ik nog steeds problemen, heb weken lang lekkage gehad en omdat het bouwvak was kwamen ze het niet verhelpen, uit eindelijk na weken kwamen ze, het huis is 1 tocht hol. door de roosters langs de nieuwe voordeur,langs het nieuw geplaatste kozijn. momenteel stank via het afvoerkanaal die in de slaapkamer is geplaatst. ook is er een nieuwe lift tegen over mijn slijpkamer geplaatst met een grote felle lamp die nu de slaapkamer in schijnt.
woon er met tegen zin en wil zo snel mogelijk weg, ze erkennen de problemen niet en wimpelen het af, doe ik zelf iets tegen de tocht krijg k op me donder. sorry ben ik niet van gediend als hun goed werkt hadden geleverd zat ik na 1,5 jaar later niet nog steeds ik de problemen. maar wel de huur flink verhogen!

Gewenste Oplossing:

als ze erkennen dat ze flut werk hebben geleverd en alle punten echt GOED komen maken. maar dat zal er NOOIT in zitten.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Patrimonium veenendaal

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Patrimonium veenendaal nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM