Klacht: Ze laten je meer betalen dan in de app staat.

gemarne op 24 februari 2023 over Parkmobile in de categorie Parkeren

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Parkmobile
Categorie Parkeren
Status Open
Datum 24 februari 2023

Een gebruiker van Parkmobile heeft een klacht ingediend over onduidelijke prijsinformatie in de app. Ondanks dat de app aangeeft dat parkeren 1 euro per uur kost, blijkt bij het afrekenen na 7 uur een bedrag van 17 euro te moeten worden betaald. Tijdens een telefonisch gesprek wordt de gebruiker verteld dat de prijs na 2 uur stijgt, maar deze informatie is niet zichtbaar bij het starten van de parkeeractie.

Mijn Klacht:

Ik heb een foto waarin staat dat het parkeren 1 euro per uur kost met daaronder de knop START. Bij afrekenen na 7 uur moet ik ineens 17,- betalen.
Wordt mij tijdens een telefoongesprek, wat ook nog geld kost verteld, dat je naar beneden moet scrollen om te lezen dat het na 2 uur 3,- per uur kost.
Maar dat is niet te zien als de parkeeractie gaat starten. Nergens staat ook een melding dat je naar beneden moet scrollen

Gewenste Oplossing:

Dat ik 1,- per uur betaal zoals in de app staat en de incasso ingetrokken wordt.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Parkmobile

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Parkmobile nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door gemarne
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM