Klacht: Pakketje terug sturen

[email protected] op 22 februari 2021 over HEMA in de categorie Warenhuizen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf HEMA
Categorie Warenhuizen
Status Open
Datum 22 februari 2021

Een klant heeft online twee broeken besteld, maar deze bleken te groot. Het retourneren van de broeken verloopt moeizaam; de klant kan ze niet in de winkel inleveren en moet ze via UPS terugsturen, wat niet lukt. De klant is teleurgesteld over de service en heeft besloten nooit meer bij HEMA te bestellen.

Mijn Klacht:

Ik heb 2 broeken online besteld maar deze bleken te groot. Ik wil ze terug sturen of ook wel terugbrengen naar de winkel in mijn stad maar dat lijkt niet mogelijk. Ik moet het terugsturen. Dit is moeilijk te vinden hoe precies maar uiteindelijk formulier kunnen vinden en nummers en ingepakt. Moet het terug gestuurd worden via ups terwijl het gebracht is met dhl. Ik naar de adressen maar geen van allen nemen het aan. Ik naar de Hema en vragen of ik het daar kan inleveren. Nee niet mogelijk. Moet via ups. Nu zit ik nog met dit pakket thuis. Boos.
Dit is de eerste en laatste keer dat ik bij de Hema besteld. Wat een slechte service! Nooit meer.

Gewenste Oplossing:

Gewoon kunnen terug brengen bij de winkel of via dhl

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over HEMA

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over HEMA nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door [email protected]
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM