Klacht: Opmaken eindnota en terugstorten voorschotbedragen

matthijsA op 30 mei 2014 over Oxxio in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Oxxio has resolved this complaint
Klacht opgelost op 6 juni 2014
Reactie van het bedrijf:

Geachte heer ***, Naar aanleiding van uw bericht op www.klacht.nl hebben wij elkaar vandaag telefonisch te woord gestaan. U heeft uw bericht op deze site achtergelaten nadat Oxxio te lang erover deed om uw eindafrekeningen juist op te maken. Zoals...

Bedrijf Oxxio
Status Opgelost
Datum 30 mei 2014

Een klant van Oxxio ervaart problemen met het ontvangen van een eindnota en het terugstorten van teveel betaalde voorschotbedragen, waar hij al meer dan vijf maanden op wacht. Ondanks herhaaldelijke contactmomenten met de klantenservice, blijft de situatie onopgelost en voelt de klant zich niet adequaat geholpen.

Mijn Klacht:

Oxxio heeft er blijkbaar moeite mee om zaken netjes op te lossen. Nieuwe klanten aansluiten graag, oude klanten met een klacht helpen en terugbetalen liever niet.

Wacht nu al ruim 5 maanden op een eindnota en het terugstorten van teveel afgeschreven voorschotbedragen. Al menig keer met de klantenservice aan de lijn gehangen en steeds weer de belofte: We gaan het oplossen, ligt bij die en die afdeling, kan wel even duren blablabla, maar wij zijn er mee bezig..

Situatie:
April 2013 verhuisd en tegelijkertijd overgestapt van energieleverancier voor gas en stroom. Althans dat dacht ik. Netjes overstapformulier ingevuld van NLE, geregeld dacht ik. Begin dit jaar, op zoek naar wat anders, scroll ik door mijn digitale afschriften heen en ontdek ik dat ik nog steeds betaal aan Oxxio.
Ja, alles digitaal tegenwoordig en automatisch afgeschreven. Kan niet alles meteen ontdekken / wekelijks gaan controleren.

Meteen gebeld en situatie uitgelegd. Blijkbaar iets verkeerd gegaan bij NLE of Oxxio, verhuizen naar nieuwbouw en tegelijkertijd overstappen kan wel eens misgaan volgens de dame van de klantenservice.
Kan gebeuren inderdaad, geen probleem. Maar ik wil uiteraard wel de afgeschreven voorschotbedragen terugkrijgen.

Geen probleem aldus Oxxio. Op advies van de dame aan de andere kan van de lijn wat documenten met meterstanden e.d. doorgestuurd. Kan wel 3 maanden duren, want druk, druk, druk, druk..

Na 3 maanden, geen reactie. Zelf maar weer contact opgenomen en weer alles uitgelegd. Dossier bekeken, eindnota komt eraan. Heden, ruim 5 maanden verder, alweer een paar keer gebeld en elke keer een goed getrainde, bijzonder begripvolle dame aan de lijn gekregen die vakkundig minuten kan praten zonder iets te zeggen. Snap ook wel dat die dame niet alles “direct” kan oplossen en dat daar weer een aparte afdeling voor is”, maar schakel mij dan door met die afdeling of zorg dat die afdeling dan in ieder geval eens een keer iets van zich laat horen over de status van deze inmiddels klacht.

Resultaat tot nu toe. Laatst een eindnota ontvangen o.b.v. gebruik tm maart 2014. Of ik even wat wil bijbetalen. Weer bellen, zelfde verhaal. 2 weken geleden voor het laatst gebeld en geinformeerd naar situatie. Zijn er nog mee bezig..

Aangegeven dat ik het blijkbaar maar via social media en internet moet gaan spelen, omdat dan vaak alles in één keer wel wonderbaarlijk snel opgelost kan worden. Of in ieder geval een reactie!

Ben benieuwd…

Gewenste Oplossing:

Eindnota o.b.v. van de meterstanden zoals in de documenten die ik reeds heb verstuurd en bij jullie in mijn dossier staan.
Vervolgens terugbetalen teveel afgeschreven voorschotbedragen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Oxxio over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Oxxio in behandeling genomen

Reactie van de melder van de klacht

11 jaren geleden - Weekje verder, nog geen reactie op mijn bericht mogen ontvangen. Wel een betalingsherinnering ontvangen voor een factuur van 29 april 2014 voor de periode 29-4-2013 t/m 19-3-2014. Hoe moeilijk kan het zijn.. Zucht... Ga maar weer eens bellen..

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Oxxio een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Oxxio

Heeft op 06 juni 2014 om 13:28 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte heer ***,

Naar aanleiding van uw bericht op www.klacht.nl hebben wij elkaar vandaag telefonisch te woord gestaan. U heeft uw bericht op deze site achtergelaten nadat Oxxio te lang erover deed om uw eindafrekeningen juist op te maken. Zoals afgesproken stuur ik u dezebevestiging.

Op basis van de door u verstrekte gegevens heb ik uw laatste jaar- en eindrekeningen laten vervallen. Uw jaarrekeningen voor uw eindrekeningen hadden namelijk een hogere eindstanden dan de standen welke op het document van uw woningbouwvereniging stonden. Volgende week dinsdag zal ik uw gecorrigeerde eindrekeningen klaar hebben. Na controle stuur ik u deze per e-mail direct door.

Mocht u hier nog vragen over hebben dan hoor ik deze graag van u.

Met vriendelijke groet,

Michaël
Oxxio Nederland bv

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Bron: ACM / Geschillencommissie Energie