Klacht: Telefoongesprek waar ze zeggen dat je een contract met ze hebt en het in mindering kunt brengen

timcap op 19 mei 2015 over Overige websites in de categorie Websites

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 8.0/10 ★★★★☆
Categorie Websites
Status Open
Datum 19 mei 2015

Een consument ontving een telefoontje van onlineadresgegevens.nl waarin werd beweerd dat zijn zoon een contract had afgesloten voor een bedrijf en dat deze kosten in mindering konden worden gebracht. Na het gesprek ontving de consument een e-mail met informatie over gratis maanden en een factuurdatum die overeenkwam met de dag van het telefoongesprek. Ondanks herhaalde pogingen om contact op te nemen, ontving de consument geen reactie op zijn eerdere e-mails, wat leidde tot frustratie over de gang van zaken.

Mijn Klacht:

Gebeld door bedrijf van onlineadresgegevens.nl die vertelde dat mijn zoon een eigen bedrijf heeft, een contract met ze heeft afgesloten en dit moet betalen. Uiteindelijk melden ze dat ze dit in mindering kunt zetten, en er minder kosten voor hoeft te betalen. Daarna sturen ze een mail dat de eerst paar maanden gratis zijn en later krijg je een factuur met de datum van de opdracht is ,precies de dag dat ik gebeld ben. Hoe krom is dat?daarna geprobeerd te bellen, nemen ze neig op. Na 3 dagen neemt er wel iemand op, en zegt dat ik een mail moet schrijven. Dit had ik al gedaan, maar geen reactie . Hoe oneerlijk is het om een beginnende zelfstandige, lastig te vallen en hem een contract af te dwingen????

Gewenste Oplossing:

Dit bedrijf moet aangepakt worden en eerlijk handelen. En tenminste luisteren naar een klAcht of deze beantwoorden

Beoordeling 8/10 star-4 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Overige websites

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Overige websites nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM