Klacht: ov chipkaart verloren

zoe schoo op 14 december 2016 over NS in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 24 januari 2017
Reactie van het bedrijf:

Geachte mevrouw Schoo, Hartelijk dank voor uw reactie welke wij op 14 december 2016 via Klacht.nl hebben ontvangen. Allereerst onze excuses voor deze late beantwoording. U ontvangt dit antwoord zowel via Klacht.nl als ook van de Klantenservice van NS. Wilt...

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf NS
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 14 december 2016

Een klant van NS meldde op 1 december dat zijn OV-chipkaart verloren was en kreeg te horen dat deze geblokkeerd zou worden en een nieuwe kaart binnen drie dagen zou aankomen. Na meerdere telefoontjes en een storing in de verzending, ontving de klant de nieuwe kaart uiteindelijk niet op de beloofde datum, wat leidde tot extra kosten voor eigen vervoer.

Mijn Klacht:

ik heb op de dag van 1 december een melding gemaakt van dat me ov chipkaart verloren was en ik kreeg netjes te horen van de vrouw waarmee ik sprak dat het goed zou komen ze zou het blokkeren en nieuwe opsturen, en binnen 3 dagen binnen zou zijn. hij was niet binnen gekomen in die dagen. ik heb dinsdag 6 december weer gebeld. een andere vrouw nam op en zei dat die dag dat ik gebeld had er een storing was en dus niet goed is door gekomen, dat begreep ik en ze zei dat het woensdag 7 december aan zou moeten komen dan en anders weer bellen. onder tussen had ik iets niet kunnen regelen voor te reizen met de trem en moest er zelf voor betalen wat een hoop kost. ik heb het aan gekeken en woensdag was het er nog niet en gelijk heb ik die avond gebeld en toen bleek dat het niet op gestuurd was omdat me ov nog niet geblokkeerd was. ik heb toen tot zaterdag 10 december moeten wachten op me ov, ik heb wel 30 euro zelf op me ov moeten zetten om me reis naar school te kunnen gaan plus je moet nog 11 euro betalen als je ov kwijt raakt of gestolen wordt. ik vind dit heel erg vervelend dat het zo lang heeft geduurd en dat het me zo veel geld kost, al helemaal als je bedenkt dat je elke dag in een overvolle trein staat en dan dat ze dit probleem ook zo lang over doen om het op te lossen. erg jammer. ik hoop dat ik duidelijk genoeg in dit bericht ben geweest en zou willen nog even contact met me word opgenomen.

Gewenste Oplossing:

ik zou tevreden zijn als ik me extra 30 euro die ik zelf moest betalen terug krijg en te weten krijg waarom het zo lastig is om een ov kaart op te sturen

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over NS

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over NS nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door NS in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat NS een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

NS

Heeft op 24 januari 2017 om 13:11 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte mevrouw Schoo,

Hartelijk dank voor uw reactie welke wij op 14 december 2016 via Klacht.nl hebben ontvangen. Allereerst onze excuses voor deze late beantwoording. U ontvangt dit antwoord zowel via Klacht.nl als ook van de Klantenservice van NS. Wilt u reageren of vragen wij u om iets naar ons op te sturen? Dan kan dat door de e-mail welke u van NS zelf krijgt, te beantwoorden.

U laat ons weten dat u vanaf 1 december 2016 diverse malen contact heeft gehad met onze klantenservice en gevraagd heeft om uw oude OV-chipkaart te blokkeren en om een duplicaat aan te vragen. Hier is geen gehoor aan gegeven. U heeft hierdoor kosten moeten maken en u vraagt ons deze kosten terug te betalen.

Ondanks dat ik het erg vervelend voor u vindt kan ik niet aan uw verzoek voldoen. Dit licht ik graag toe.

Een duplicaat aanvraag gaat niet via NS maar via TLS (klantenservice OV-chipkaart). NS gaat niet over de productie van de OV-chipkaarten. Wat wij wel doen, en wat ook is gedaan, is een Tijdelijk Reisrecht op een vervangende OV-chipkaart zetten zodat u tijdens het wachten op het duplicaat toch kon reizen. Dit hebben wij gedaan op 29 november 2016 op een OV-chipkaart met de eindcijfers 6762. Van 30 november 2016 t/m 12 december 2016 heeft u van deze kaart gebruik gemaakt.

Een andere OV-chipkaart van u met de eindcijfers 6010 waar u tot 28 november 2016 gebruik van heeft gemaakt, hebben wij op 15 december 2016 per post ontvangen. Deze kaart hebben wij doorgestuurd naar de klantenservice OV-chipkaart in Amersfoort.

Ik wil u adviseren om uw klacht over het niet tijdig verkrijgen van een duplicaat OV-chipkaart bij de Klantenservice OV-chipkaart neer te leggen.

Ik vertrouw erop u hiermee voldoende te hebben geïnformeerd.

Met vriendelijke groet,
NS Klantenservice.

zoe schoo

Heeft op 24 januari 2017 om 16:01 geantwoord

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

ik vind het niet kunnen met de 'oplossing' die u geeft want er is geen oplossing gegeven. NS heeft het meer dan een week laten duren om een ov te sturen en in die tijd niet eens op blokkeren zetten pas na 3 keer bellen. in tussen moest ik zelf voor kosten opdraaien wat ik verwacht had dat maximaal 3 dagen zou duren wat uiteindelijk veel langer was en zo van me eigen kosten moest betalen. en als NS vaak op tijd zou komen en geen over volle treinen zouden hebben gehad had, had ik me waarschijnlijk iets minder geergerd aan dit probleem maar daar kan ik niet van spreken. Ik ben niet blij met het resultaat en als het niet anders kon had ik niet meer met NS gerezen. maar de oplossing voor de extra week wachten op me ov heeft me 30 EURO gekost en ik wil dat terug. ik vind dit allenmaal onnodig lang duren zonder resultaat erg jammer. ik hoor graag zo snel mogelijk van u.

ZoeSchoo

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten