Klacht: opzeggen lukt niet via internet

marjan1957 op 17 maart 2016 over Vriendenloterij in de categorie Loterijen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Loterijen
Status Open
Datum 17 maart 2016

Een klant van de Vriendenloterij ervaart problemen met het opzeggen van zijn lidmaatschap via internet. Ondanks meerdere afschrijvingen voor de loten, heeft hij het beloofde cadeau nog steeds niet ontvangen en voelt hij zich misleid.

Mijn Klacht:

Vriendenloterij wil heel graag veel loten verkopen maar opzeggen lukt niet. Ze beloven een cadeau als je lid wordt maar bij mij is er al vier keer afgeschreven, 3 x in maart voor maart en april en nog steeds niks ontvangen. Volksverlakkerij

Gewenste Oplossing:

Als ze fatsoenlijk aangeven dat mensen ook, zoals ze beloven, direct kunnen opzeggen en mij alsnog mijn cadeaucode geven

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Vriendenloterij

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Vriendenloterij nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door marjan1957
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM