Klacht: oplichting

Niels Kuster op 05 mei 2017 over Staatsloterij in de categorie Loterijen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Loterijen
Status Open
Datum 5 mei 2017

Een klant van de Staatsloterij uit kritiek op de manier waarop het bedrijf omgaat met gedupeerden. Volgens de klager worden er slechts symbolische bedragen uitgekeerd, terwijl echte slachtoffers geen contact krijgen, terwijl nieuwe deelnemers wel gratis loten ontvangen. De klager vindt deze gang van zaken onterecht en teleurstellend.

Mijn Klacht:

zo als ik al had voorspeld gooien ze er maar een schijn beetje geld tegen aan. en dan is alles weer opgelost. Maar zelf contact opnemen met echt gedupeerde. Nee dus Maar mensen die nog nooit hebben meegedaan die nu gratis loten krijgen. Gewoon geen woorden voor

Gewenste Oplossing:

Als die staatsloterij is goed kijkt wie er wel en geen recht op heeft en met een eerlijke oplossing komt. maar geen 30 miljoen. Na al die jaren van oplichting. dan zou het veel meer moeten zijn

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Staatsloterij

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Staatsloterij nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM