Klacht: Onterecht startkosten gerekend

wouterw1 op 14 december 2022 over Vermeer Loodgieter in de categorie Loodgieters

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Loodgieters
Status Open
Datum 14 december 2022

Een klant van Vermeer Loodgieter heeft een klacht ingediend over onterecht in rekening gebrachte startkosten. Na akkoord te zijn gegaan met voorrijkosten van € 45,-, werd er een bedrag van € 260,- voor startkosten en € 40,- per 10 minuten gepresenteerd, wat de klant als te hoog ervoer. Ondanks zijn bezwaar, werd de volledige opstartkosten in rekening gebracht, wat leidde tot frustratie en een betaling onder druk.

Mijn Klacht:

Een aantal weken geleden is er een loodgieter langs gekomen omdat ik mijn bovenverdieping niet warm kreeg en ik zelf geen tijd had om dit op te lossen. Ik was akkoord gegaan met voorrijkosten van € 45,-.

Vervolgens komt er iemand langs die mij vertelt te kunnen ontluchten maar dat wel een starttarief van 260€ kost en daarna 40€ per 10 minuten. Aangezien ik dat vrij fors vind, geef ik aan dat ik het dan zelf wel probeer.

De man pakt vervolgens zijn pin apparaat waarbij ik verwacht de voorrij kosten te moeten betalen, maar rekent hij min doodleuk de volledige opstartkosten. Na een analyse die hij heeft gedaan!

Omdat ik hierdoor werd overvallen en niet heel erg veel energie had om hier tegenin te gaan heb ik na enige woordenwisseling toch betaald. Vervolgens met het “kantoor” gebeld om aan te geven dat ik dit toch wel belachelijk vond en mijn geld terug eiste. Werd mij verzocht een mail te sturen.. daarna niks meer vernomen, na meerdere herinneringen te hebben gestuurd.

Gewenste Oplossing:

Geen oplossing

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Vermeer Loodgieter

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Vermeer Loodgieter nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door wouterw1
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM