Klacht: Onterecht gezakt

smossel123456 op 24 november 2021 over CBR in de categorie Overheid

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf CBR
Categorie Overheid
Status Open
Datum 24 november 2021

Een kandidaat voor het praktijkexamen auto heeft geklaagd over het onterecht zakken voor het examen. Ondanks positieve feedback van de examinator en instructeur, werd de kandidaat afgekeurd omdat hij bij een stopbord stopte om een oude man op de fiets voor te laten gaan. De examinator gaf aan dat dit het verkeer hinderde, wat de kandidaat niet begrijpt.

Mijn Klacht:

Ik ben gisteren opgegaan voor mijn praktijkexamen auto. Ik kreeg voor mijn instructeur te horen dat als ik net zo reed als in de lessen, dat ik het makkelijk zou halen. De hele rit ging goed, de examinator was erg positief en geïnteresseerd in mij. Ik ben gezakt omdat ik bij een stopbord stil ging staan en zag dat er een oude/mindervalide man op de fiets aankwam. Lijkt mij dan logisch om even te stoppen en af te wachten wat de man zou doen. Deze man fietste dus inderdaad rechtdoor en had ik hem dus evt kunnen laten schrikken of zelfs een ongeluk kunnen maken als ik was doorgereden. Mijn examinator zei dat dit de reden was dat ik gezakt ben….?!?!?! Wat?! Ze zei dat ik het verkeer hinderde achter mij. Er stonden achter mij 2 auto’s. als ik niet had gewacht op die man hadden zij dat wel gedaan. Puntje bij paaltje, het CBR heeft mij gewoon voor de gek gehouden en ben daar flink boos over.

Gewenste Oplossing:

Ik zou graag mijn herexamen vergoed willen of dat het cbr onderhand is met fatsoenlijke examinatoren gaat werken. Ze zouden of met camera's of met instructeur erbij moeten werken.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over CBR

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over CBR nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door smossel123456
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM