Klacht: Ongevraagd een vrij reizen van mijn kaart afgeboekt

G.Beerens op 04 april 2014 over NS in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 7 april 2014
Reactie van het bedrijf:

Een automaat bij de supermarkt heeft een kleine display met weinig informatie, waardoor fouten sneller gemaakt kunnen worden. Ook wordt automatisch eerst de periodieke Keuzedag geactiveerd indien klant 'akkoord' klikt. Uit coulance sturen wij mevrouw per post een dagkaart toe

Bedrijf NS
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 4 april 2014

Een reiziger heeft op 2 april ongevraagd een "vrij reizen" korting van zijn kaart afgeboekt tijdens een treinreis naar Deurne. Bij navraag aan het loket bleek dat de korting automatisch was geactiveerd door een eerdere transactie van zijn partner, wat leidde tot verwarring en frustratie. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Woensdag 2 April rond 10.00 met trein naar Deurne gereisd. Bij het scannen werd er een” vrij reizen” afgeboekt. Omdat ik haast had ben ik pas bij de terugreis rond 16.00uur naar Eindhoven naar het loket gegaan voor uitleg. De mijnheer aan het loket vertelde me dat ik zelf het vrij reizen er op gezet had. Niets is minder waar, ik weet niet eens hoe het apparaat werkt! Na wat welles/nietes gebeuren vroeg de man of er pas geld bij gestort was. “Jazeker, door mijn man in het Winkel Centrum Woensel ” Mijn man ging naar Compostella lopen en liet mij verzorgd achter. O, zegt de goede man achter het loket, U heeft niet hier bij gestort en waar uw man het heeft gedaan wordt automatisch alle beschikbare gegevens gedownload en de eerst volgende keer dat u reist, gebruikt. Nu vraag ik U, ik ben grijs, niet blond. Het kan toch niet zo zijn dat bij aankoop van 6 verplichte reizen en een vrije reis, dat de NS bepaald wanneer wij de vrije reis opnemen? Wij hebben voor de eerste keer zo’n kaart maar met al de problemen die wij er al mee gehad hebben, vermoedelijk ook de laatste keer. Graag zie ik uw reactie tegemoet. Groet Mevr. Beerens kaartnummer;3528 0201 0424 7460

Gewenste Oplossing:

Mijn oplossing zou zijn om mij uit te leggen hoe dit mogelijk is, kan dit nog vaker gebeuren en....mijn vrije reis terug te boeken, het tarief voor Eindhoven-Deurne in rekening te brengen met de normale korting.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door NS in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat NS een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

NS

Heeft op 07 april 2014 om 07:19 geantwoord

Geboden Oplossing:

Een automaat bij de supermarkt heeft een kleine display met weinig informatie, waardoor fouten sneller gemaakt kunnen worden. Ook wordt automatisch eerst de periodieke Keuzedag geactiveerd indien klant 'akkoord' klikt.
Uit coulance sturen wij mevrouw per post een dagkaart toe

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten