Klacht: olibollen niet om te kopen maar om weg te gooien

[email protected] op 03 januari 2016 over Albert Heijn in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Supermarkten
Status Open
Datum 3 januari 2016

Een klant heeft op 31 december 2015 twaalf zakken oliebollen gekocht bij Albert Heijn in Gendt voor een grote groep mensen. Na het proeven van de oliebollen, die een bittere en chemische nasmaak hadden, was de klant teleurgesteld en vond de oliebollen niet eetbaar, wat leidde tot een verspilling van geld en voedsel.

Mijn Klacht:

Ik heb 31-12-2015 bij ah in gendt 12 zakken oliebollen gekocht, i.v.m grote groep mensen s avonds.

Echter na er lekker poeder suiker op gedaan te hebben, en we de eerste hap namen was het antwoord wat een vieze oliebol , hart geen appel maar een hele bittere en chemischse na smaak. We hebben de anders zakken geprobeerd maar die waren helaas net zo vies als de andere zakken. Jammer en zonde van het geld, en voor de familie.

Gewenste Oplossing:

De jaarwisseling kan ik niet meer over doen, de bon van de oliebollen bed ik ook niet meer, maar als vaste klant van a/h zou ik wel graag het geld terug willen hebben.12 x 1.70 = € 17.00

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Albert Heijn

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Albert Heijn nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer