Klacht: Ns betekent niet snel!!!!

Seechie op 18 mei 2014 over NS in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 20 mei 2014
Reactie van het bedrijf:

opvraag vervoerbewijs van die dag.

Bedrijf NS
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 18 mei 2014

Een reiziger ervaart vertragingen en omleidingen bij NS door werkzaamheden, waardoor de reis van Rotterdam naar Arnhem problematisch verloopt. Ondanks dat er een aansluiting op Rotterdam was, arriveerde deze te laat, wat resulteerde in een verdere vertraging in Tilburg. Het personeel van het busbedrijf gaf aan dat het tot 15:00 uur zou duren voordat er bussen beschikbaar waren, terwijl het pas 12:00 uur was.

Mijn Klacht:

Werkzaamheden dus omrijden of via Breda of à dam vanuit Rotterdam om in Arnhem te komen. Maar al heel vroeg storing!!! Bij Adam dus via maarvia Breda. Aansluiting op Rotterdam kwam te laat dus te laat op Breda . En daardoor nu vast op Tilburg er is iem voor gesprongen. Het busbedrijf is om de hoek maar t personeel meldt blindst het tot 15u duurt voor er bussen zijn! Het was 12 u!!!

Gewenste Oplossing:

Als de ns mijn treinkaartje en de taxi kosten van Tilburg naar den Bosch vergoed. Als compensatie voor de ellende en het mislopen van mijn vrije zondag. Het is niet mijn hobby om zolang mogelijk onderweg te zijn!!!

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door NS in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat NS een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

NS

Heeft op 20 mei 2014 om 06:25 geantwoord

Geboden Oplossing:

opvraag vervoerbewijs van die dag.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten