Klacht: Geen trein

LBerkhout op 08 juli 2013 over NS in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 9 juli 2013
Reactie van het bedrijf:

klacht beantwoord en opvraag vervoerbewijzen gedaan

Bedrijf NS
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 8 juli 2013

Op 7 juli 2013 arriveerden twee minderjarigen op het perron in Wolfheze om de laatste trein naar Ede-Wageningen te nemen, die volgens de NS-website en app om 00:25 uur zou vertrekken. Na tevergeefs te hebben gewacht tot 00:40 uur, moesten zij hun ouders bellen om hen op te halen, wat voor hen een onveilige situatie creëerde. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

7-7-2013 wilde ik de laatste trein vanuit Wolfheze nemen naar Ede-Wageningen. Op de site en App van de NS stond dat de laatste trein 00:25 uur zou vertrekken. Wij zaten een kwartier van tevoren op het perron maar om 00:40 was er nog geen trein. Wij hebben toen onze ouders uit bed moeten bellen om ons op te halen. We zijn allebei minderjarig en om dan in het donker door een bos te moeten lopen is echt niet fijn!!

Gewenste Oplossing:

Omdat we heen EN terug moesten met de trein heb ik een retourtje gekocht. Ik zou het fijn vinden als ik dit geld terug zou krijgen. In ieder geval op z'n minst een excuus!!

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door NS in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat NS een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

NS

Heeft op 09 juli 2013 om 06:31 geantwoord

Geboden Oplossing:

klacht beantwoord en opvraag vervoerbewijzen gedaan

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten