Klacht: ipv NRC reformatorisch Dagblad

wimmikx op 08 oktober 2016 over Mediahuis NRC B.V. in de categorie Kranten - Landelijk

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Mediahuis NRC B.V. has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 10.0/10 ★★★★★
Status Open
Datum 8 oktober 2016

Een abonnee van NRC heeft geklaagd over het ontvangen van het Reformatorisch Dagblad, terwijl hij recentelijk weer een abonnement op NRC had afgesloten. Hij geeft aan al jaren geen band meer te hebben met religie en vindt het ongewenst dat deze krant bij hem is bezorgd.

Mijn Klacht:

ik ben al jaren van God los en sinds dit weekeinde weer opnieuw abonnee van weekeinde editie + internet van NRC. Ongewenst lag nu het Reformatorisch Dagblad in mijn bus !!

Gewenste Oplossing:

Liefst nog heden een werkelijk ouderwetse N R C in mijn bus of anders zo spoedig mogelijk verder graag uitleg hoe de App op mijn I pad geïnstalleerd kan worden

Beoordeling 10/10 star-5 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Mediahuis NRC B.V.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Mediahuis NRC B.V. over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Mediahuis NRC B.V. nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM