Klacht: Niet ledigen groene container

Erwin holweg op 29 oktober 2016 over ROVA in de categorie Schoonmaakbedrijven

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
ROVA has resolved this complaint
Klacht opgelost op 31 oktober 2016
Reactie van het bedrijf:

Geachte heer Holweg, Als eerste onze excuses voor het ongemak. De containers worden vandaag alsnog geledigd. Het klopt inderdaad dat een aantal toezeggingen over de (na)leging niet zijn gedaan. Wij zullen dit bespreken met de betreffende chauffeurs en daarnaast zullen...

Bedrijf ROVA
Status Opgelost
Datum 29 oktober 2016

Een klant van ROVA heeft geklaagd over het niet ledigen van de groene container, ondanks herhaalde beloften dat dit zou gebeuren. Buurtbewoners hebben meerdere keren contact opgenomen, maar de afspraken zijn niet nagekomen, wat leidt tot frustratie, vooral gezien de volle containers in het herfstseizoen. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Afgelopen dinsdag zou de groene container geleegd moeten worden. Echter dit isniet gebeurd. Door buurtbewoners zijn al meerdere telefoontjes gepleegd. Er is meerdere malen beloofd dat dit de volgende dag alsnog zou gebeuren. Echter zonder resultaat. Het stoort mij ook dat er nieuwe afspraken worden gemaakt over ledigen van containers en deze niet worden nagekomen. Een paar weken geleden zijn jullie ook al eens vergeten de containers te ledigen. We zitten nu midden in de herfst met een tuin vol blad en volle groene containers.

Gewenste Oplossing:

Zo spoedig mogelijk alsnog de groene containers te ledigen. Liever vandaag nog dan morgen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over ROVA

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar ROVA over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door ROVA in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat ROVA een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

ROVA

Heeft op 31 oktober 2016 om 11:07 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte heer Holweg,

Als eerste onze excuses voor het ongemak.

De containers worden vandaag alsnog geledigd. Het klopt inderdaad dat een aantal toezeggingen over de (na)leging niet zijn gedaan. Wij zullen dit bespreken met de betreffende chauffeurs en daarnaast zullen zij deze straat als extra aandachtspunt noteren.

Mocht het in de toekomst toch mis gaan dan vernemen wij dit graag van u, alle klachten worden dan op uw eigen adres geregistreerd, zo kunnen wij misverstanden over naledigingen in de toekomst voorkomen.

Vandaag, 31 oktober, wordt uw container alsnog geledigd. Volgende week dinsdag, 8 november, vindt de reguliere leging ook weer plaats zoals staat aangegeven op de afvalwijzer.

Hopende u voldoende te hebben geïnformeerd.

Met vriendelijke groet, ROVA Klantcontactcentrum.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM