Klacht: Nare ervaring gehad op het Stedelijk Alpha Enschede, ROC Twente

Layilahh op 19 maart 2024 over Het Stedelijk Alpha in de categorie Algemeen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Algemeen
Status Open
Datum 19 maart 2024

Een sollicitant heeft een negatieve ervaring gehad bij Het Stedelijk Alpha in Enschede, waar zij samen met een uitzendbureau op gesprek was. Tijdens het gesprek werden veel beloftes gedaan over begeleiding en doorgroeimogelijkheden, maar na het vertrek van het uitzendbureau kreeg de sollicitant een andere benadering van de teamleidster, die vroeg of zij rechtstreeks voor de school wilde werken om kosten te besparen.

Mijn Klacht:

Helaas een hele nare ervaring gehad op het stedelijk alpha Enschede, ROC Twente.

Toen ik daar ging solliciteren samen met Maandag uitzendbureau. Het gesprek was helemaal geweldig er werden ondanks de lastige doelgroep gouden bergen beloofd wat betreft begeleiding, startersbijeenkomst, doorgroeimogelijkheden en ik zou zeker goed begeleid worden, en ik was meer als en was welkom, en het liefst zou ik er gisteren als vandaag nog komen werken: aldus Yvette Weijering, teamleidster stedelijk alpha.

Nadat Maandag was vertrokken en ik de school wilde bekijken, kwam Yvette Weiering direct naar me toe en vroeg of ik ook rechtstreeks voor de school wilde komen werken, want dat zou het stedelijk alpha heel veel geld schelen. Ik wilde wel direct voor de school werken, maar alleen met een vast onbepaald contract.

Dat kon de school helaas niet bieden en dat viel samen met de van drie naar twee dagen werken helemaal verkeerd bij Yvette Weijering.

De evaluatie bijeenkomsten die waren gemaakt tussen mij en Yvette Weijering gingen week na week na week niet door.
Ook was ik ineens niet meer uitgenodigd bij startersbijeenkomsten.
Daarnaast kreeg ik ook geen begeleider, waar iedere “nieuwe” docent recht op had en werd het me door een collega extreem moeilijk gemaakt toen ik een toets niet kon vinden (zelfde naam toets/ zelfde klas maar een kwartaal later).

Uiteraard werd er wel van me verwacht dat ik alles op orde had, dus toen ik na twee behalve week eindelijk de juiste boeken had (net iets anders als het digitale lesmateriaal) en ik de overige vervallen lessen moest inhalen, zat ik wel tot 18:00 te werken om alles af te krijgen.

De meest vervelende ervaring is echter, dat ik geïntimideerd ben door een collega Harald Hendriks. En dat ik bij niemand terecht kon. Nadat ik probeerde bij mensen aan te kloppen, wilde niemand met me praten of luisteren naar mijn verhaal.

Tot drie keer is Harald Hendriks mijn lokaal binnengestormd en kafferde mij uit ten bijzijn van de hele klas.

Eerste incident Harald Hendriks: “Houd nu je mond, je ziet toch dat ik aan het praten ben?” “Kun jij even stil zijn?! Ik ben nu net iets aan het uitleggen aan JOUW leerlingen!” “ Hou jij je mond nu eens even!”

Tweede incident Harald Hendriks:
“Wat denk je, dat nu in discussie gaan zinvol is met leerlingen? Rustig, doen, ik zei, hou je mond!”

Derde incident Harald Hendriks en het meest vervelende voorval was dat Harald Hendriks mij probeerde te vernederen voor de groep kinderen waar ik les aan gaf. “Ga geen discussie aan met de kinderen! Denk je echt dat dit helpt? Hou toch even je mond dicht! Ik zit hier nu toch? (Etc.etc).

Na de les, moest Harald Hendriks mij nog even uitkafferen op de gang tussen leerlingen en docenten. Hij kwam heel dicht bij me staan, zijn hoofd liep knalrood aan en hij stond te zwaaien met z’n armen en tijdens de schreeuwpartij maakte hij me voor alles en nog wat uit, niets van mij deugde.

En als klap op de vuurpijl, was ik volgens Harald Hendriks degene die rustig aan moest doen.
Ik moest nadrukkelijk mijn mond dichthouden en hij zou wel even met de directie bellen, want ik zei ook nog iets terug.

In de 4 weken waar ik naar aanleiding van Yvette Weijering afspraken moest inplannen voor evaluatie van mijn functioneren, had mevrouw Weijering nu WEL ineens de tijd om te bellen.

Wat ik allemaal deed deugde niet en kon niet veel slechter, over het intimideren van Harold Hendriks, werd niets gezegd, was prima.

Ik ben er verder niet op ingegaan, maar het is mij wel duidelijk, als je niet exact doet wat Yvette Weiering wil (direct voor de school komen werken, drie dagen) kun je alle medewerking vergeten en bij de minste turbulentie vertrekken en intimidatie door een mede docent kun je zeker verwachten.

Klacht indienen? Lukte niet, Manon Ketz, nam het niet zo serieus, wilde alleen praten met mij samen met een grote grote groep docenten van het stedelijk alpha, maar luisteren, en zoeken naar een oplossing, iemand aanspreken op grensoverschrijdend en intimiderend ofwel schofferend gedrag, zat er voor 100% niet bij. Ik was blijkbaar niet belangrijk genoeg.

Voor mij was het een afschuwelijke ervaring, bij het stedelijk alpha zitten veel adders onder het gras.

Gewenste Oplossing:

Respectvol behandelen van een klacht, deze discreet proberen te verhelpen en iedereen aanhoren. In plaats van mensen met allerlei smoesjes om te tuin te leiden.

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Het Stedelijk Alpha

Alle klachten die gemeld zijn door Layilahh
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM