Klacht: Dwarsfluit niet geleverd, geannuleerd, creditnota, maar geld wordt niet betaald!

Erik Lohuis op 14 oktober 2021 over Muziekhandel Frans van der Hauw in de categorie Muziekwinkel

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Muziekhandel Frans van der Hauw has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Categorie Muziekwinkel
Status Open
Datum 14 oktober 2021

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Beste mensen,

– In Augustus een Dwarsfluit online bij deze Muziekhandel besteld, zou binnen enkele dagen geleverd worden.
– de levering was vertraagd, ergens in duitsland zat vlgns meneer het probleem, t zou een aantal dagen later worden, maar een aantal dagen later werden weken.
– we hebben de bestelling i.o.m dhr van de Hauw geannuleerd.
– Er kwam een creditnota en het geld zou vlgns van de Hauw binnen enkele dagen (max 8) teruggestort worden.
– we zijn nu weken verder, maar géén geld ontvangen. meneer heeft steeds weer een excuus, ‘betaling moest handmatig..’!

aub oppassen met deze persoon, hij doet zich heel netjes voor, beloofd van alles, maar als het op ’terugbetalen’ aankomt, is hij niet thuis. Deze persoon is niet betrouwbaar.

Gewenste Oplossing:

dat deze persoon (dhr vd Hauw) vlgns afspraak de betaling thv 489,- aan mij doorvoert

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Muziekhandel Frans van der Hauw over deze klacht.

Alle klachten die gemeld zijn door Erik Lohuis
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM