Klacht: niet geleverde Beamer ==> terugstorting van de betalen is de enige oplossing

georges174 op 05 januari 2012 over MultiMediaTech in de categorie Internetshops - Elektronica

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
MultiMediaTech is working on this complaint
🔄 In behandeling
Status In behandeling
Datum 5 januari 2012

Een klant heeft op 28 november 2011 een beamer besteld bij MultiMediaTech, die volgens de website dezelfde week verzonden zou worden. Na herhaaldelijke e-mails met beloften over verzending, is de beamer op 5 januari 2012 nog steeds niet geleverd. De klant verlangt nu een terugstorting van het betaalde bedrag en merkt op dat er meerdere mensen zijn die vergelijkbare ervaringen hebben.

Mijn Klacht:

Bestelde een beamer op 28 11 2011 die volgens de webwinkel dezelfde week van de betaling zou verzonden worden!
Na verschillende mails steeds dezelfde belofte” verstuur nog deze week de baemer” We zijn nu reeds 05 01 2012
Als ik deze site vroeger opgemerkt zou hebben dan zou ik ook nooit bij deze webwinkel een bestelling plaatsen.
ik merk dat ik niet de enige ben die bedrogen word!!

Gewenste Oplossing:

Terugbetaling!van het totale bedrag: 329€

Bericht van Robin van Klacht.nl

14 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat MultiMediaTech een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

georges174

Heeft op 12 januari 2012 om 19:38 geantwoord

Ik heb het bedrijf meermaals naar de levering gevraagd via mail, als ze leverden iedere keer als ze beloofden dan zou ik er nu 3 moeten hebben! Het tegendeel is dat ik tot op heden 12 01 12 nog niets heb ontvangen!!! Geen levering of terugbetaling!!!
Ik vertrek morgen met verlof tot 07 02 12. Nadien maak ik verder contact. Zal u laten weten of de levering in die periode van toepassing is, er is steeds iemand om de levering in ontvangst te nemen!!!!!!!!!!!

MultiMediaTech

Heeft op 12 januari 2012 om 19:47 geantwoord

Geboden Oplossing:

Terechte klacht ! Meneer woont in België .
Er zou vanuit 1 van onze centrale opslag ruimtes aldaar worden geleverd, is blijkbaar niet goed gegaan.
U had eerst ons op de hoogte kunnen stellen dat had u allang de beamer ontvangen.
Beetje jammer dat u eerst een klacht plaatst nog voor ons te vragen naar de levering.
U kunt ons altijd bereiken , telefonisch en per mail.
1 telefoontje was genoeg geweest.

De LCD2000 ( een topbeamer voor een topprijs, verstuurd ook naar België) is inmiddels onderweg naar u.
Graag melden zodra u het ontvangen heeft in Mechelen.
Wij leveren nationaal en internationaal. En hebben al vele vele tevreden klanten, ook in België.

met vriendelijke groet

Rob

MultiMediaTech
www.multimediatech.nl
[email protected]
0633960317

Bericht van MultiMediaTech

14 jaren geleden - Terechte klacht ! Meneer woont in België . Er zou vanuit 1 van onze centrale opslag ruimtes aldaar worden geleverd, is blijkbaar niet goed gegaan. U had eerst ons op de hoogte kunnen stellen dat had u allang de beamer ontvangen. Beetje jammer dat u eerst een klacht plaatst nog voor ons te vragen naar de levering. U kunt ons altijd bereiken , telefonisch en per mail. 1 telefoontje was genoeg geweest. De LCD2000 ( een topbeamer voor een topprijs, verstuurd ook naar België) is inmiddels onderweg naar u. Graag melden zodra u het ontvangen heeft in Mechelen. Wij leveren nationaal en internationaal. En hebben al vele vele tevreden klanten, ook in België. met vriendelijke groet Rob MultiMediaTech www.multimediatech.nl [email protected] 0633960317

Bericht van Robin van Klacht.nl

14 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door MultiMediaTech in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Elektronische producten moeten voldoen aan de redelijke levensverwachting. Een duur product dat na een jaar kapotgaat? U heeft recht op reparatie of vervanging, ook buiten de fabrieksgarantie.

Bron: Wettelijke garantie (conformiteitseis)