Klacht: Mondelinge overeenkomst niet nagekomen, nu dikke rekening betalen

Stephan Punt op 03 november 2022 over Z-works in de categorie Algemeen, Reclame

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Z-works
Categorie Algemeen
Status Open
Datum 3 november 2022

Een klant van Z-works heeft een mondelinge overeenkomst gesloten over het uitstellen van betalingen tot er een definitieve datum voor opnames kon worden vastgesteld. Ondanks deze afspraak en het ontvangen van een factuur, dreigt het bedrijf nu met incasso, terwijl de klant aangeeft dat er geen reactie is gekomen op zijn verzoeken en dat de mondelinge overeenkomst geldig is. De klant zoekt naar mogelijkheden om onder de annuleringskosten uit te komen.

Mijn Klacht:

Na begin dit jaar afgesproken met een collega dat wij de definitieve opnames nog niet konden plannen in verband met een verbouwing, maar wel in zee wilden gaan met ze, maar hierdoor nog niet willen betalen tot er een definitieve datum vast stond. Hierop wel samenwerkingscontract afgesloten en factuur ontvangen. Aangegeven dat wij de factuur nog niet voldoen totdat er een definitieve datum geplanned kon worden. Nu na 7 maanden dreigen ze met incasso maar ze zijn nooit ingegaan op mijn reacties en hun mondelinge toestemming van collega Freek. Ik wil kijken of ik nog onder de 50% annuleringskosten uit kan komen, want ook een mondelinge overeenkomst is geldend naar mijn weten.

Gewenste Oplossing:

Volledige restitutie van de 50% annuleringskosten a €1936

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Z-works

Reactie van de melder van de klacht Stephan Punt

3 jaren geleden - Wederom heeft Z-works de klacht niet eens in behandeling genomen, en kan zelfs geen reactie plaatsen. Dit laat zien hoe slecht dit bedrijf werkelijk is en om hun klanten geeft. Ook op radar.nl is dit bedrijf al in de spotlight verschenen vanwege hun malafide bedrijfsvoering!

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Z-works nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Stephan Punt
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM