Klacht: Niet versturen van vervangend product

martijnnaus op 13 augustus 2014 over MiniInTheBox.com in de categorie Internetshops - Gadgets

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
ā³ Wacht op reactie
Status Open
Datum 13 augustus 2014

Een klant van MiniInTheBox.com heeft een klacht ingediend over het niet ontvangen van een vervangend product. Na het melden van een kapotte horloge, werd beloofd dat een nieuwe binnen vijf werkdagen zou worden verzonden, maar de klant heeft tot nu toe niets ontvangen. De klant is ontevreden over de afhandeling van de situatie.

Mijn Klacht:

Het betreft een klacht met betrekking tot de verzending van een vervangend product. Ik heb een aantal weken terug een kapotte horloge ontvangen van deze firma. Ik heb dit gemeld en ik zou een nieuwe toegestuurd krijgen binnen 5 werkdagen maar ik heb tot op de dag van vandaag niks ontvangen. Dus ik ben zeer ontevreden over de afhandeling. Het bestelnummer van de bestelling was: 1406251412555322. Het ging om een Heren Dual Time Zones Eenvoudige ronde wijzerplaat legering band Quartz analoog horloge.

Gewenste Oplossing:

Als ik een nieuwe horloge krijg die ik besteld had. Dat alles netjes wordt afgehandeld en ik mijn betaalde horloge ontvang.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over MiniInTheBox.com

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over MiniInTheBox.com nog niet in behandeling is genomen.

Reactie van de melder van de klacht

11 jaren geleden - @Barbara en nu verder? is er al reactie vanuit miniinthebox?

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM