Klacht: Douanerechten en meer

Alfred58 op 24 november 2014 over MiniInTheBox.com in de categorie Internetshops - Gadgets

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 24 november 2014

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Zending twee weken geleden geleverd.
Prima. Krijg ik nu opeens een brief van UPS of ik maar even 25 euro wil betalen. 13 euro invoerrechten plus nog eens (en dat vind ik nog veel erger dan die invoerrechten die na lang zoeken wel in de kleine lettertjes te vinden zijn) 12 euro kosten “provisie voorschieten douanerechten”.
Twee malafide bedrijven die samenwerken zo te zien.
Die kosten hadden bij aflevering gemeld moeten worden. Moet ik accepteren dat UPS hier weken later nog eens mee komt? Waarom is dit niet bij aflevering gemeld?

Gewenste Oplossing:

Dat wordt moeilijk.
Die invoerrechten kan ik accepteren. Ben erin getrapt en zal nooit meer iets bestellen bij miniinthebox. Maar die extra kosten van UPS slaan alles. Voor transport heb ik al betaald bij de bestelling. Dus die kosten wil ik niet betalen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over MiniInTheBox.com

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over MiniInTheBox.com nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM