Klacht: minibusje Zaandam in de spits; overvol

Toffie op 22 januari 2020 over Connexxion in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 4.0/10 ★★☆☆☆
Bedrijf Connexxion
Categorie Openbaar Vervoer
Status Open
Datum 22 januari 2020

Een reiziger heeft een klacht ingediend over lijn 65 van Connexxion, die in de ochtendspits met een minibusje rijdt van Assendelft naar station Zaandam. Het minibusje is vaak al overvol bij de halte Westerkoog, waardoor passagiers niet meer kunnen instappen na deze halte.

Mijn Klacht:

Lijn 65 Assendelft-station Zaandam wordt in de ochtendspits met een minibusje gedaan; regelmatig is het busje voorbij Westerkoog al kneitervol en kunnen de passagiers na Westerkoog (3 haltes meen ik) niet meer instappen.

Gewenste Oplossing:

Echt prima om de minibusjes in te zetten, maar niet in de spitsuren aub !

Beoordeling 4/10 star-2 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Connexxion

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Connexxion nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Toffie
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten