Klacht: Shirt besteld, lege doos ontvangen

Aafke B op 30 juli 2025 over Mezaldy in de categorie Internetshops - Kleding

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Mezaldy
Status Open
Datum 30 juli 2025

Een klant heeft een shirt besteld bij Mezaldy, maar ontving een lege doos. Ondanks herhaalde berichten aan het bedrijf, biedt Mezaldy geen oplossing en stelt dat de bestelling volledig is verzonden. De klant voelt zich bestolen en vraagt om een oplossing.

Mijn Klacht:

Mijn zoon heeft een shirt besteld bij Mezaldy, lege doos ontvangen. Wij als ouders waren aanwezig bij het openmaken van het pakket en kunnen met 100% zekerheid zeggen dat de doos leeg was. We hebben meerdere malen een bericht gestuurd en Mezaldy bied geen oplossing en zegt dat uit onderzoek is gebleken dat de bestelling volledig is verstuurd.
Onze zoon staat met lege handen.
De website ziet er professioneel uit maar de afhandeling van onze klacht is super onprofessioneel. Mijn zoon voelt zich bestolen.

Wij wensen een oplossing.

Beste Mezaldy, Eerlijkheid duurt het langst.

Gewenste Oplossing:

Het bestelde shirt leveren of het aankoopbedrag teruggestort

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 maanden geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Mezaldy

Reactie van de melder van de klacht Aafke B

8 maanden geleden - Mezaldy reageert niet op mijn klacht. WAARDELOOS! Mijn zoon heeft bij Mezaldy een product besteld en betaald. Wat hij kreeg: een lege doos. Sindsdien krijgen we alleen standaardreacties terug – steeds hetzelfde, alsof een callcenter met scripts antwoordt. Op de inhoud wordt totaal niet ingegaan. Dit is onprofessioneel, klantonvriendelijk en voelt als oplichting. Er wordt niet geleverd, niet opgelost en geen verantwoordelijkheid genomen. Neem je verantwoordelijkheid en kom met een oplossing. Wanneer je dit niet doet ben je niets anders dan een crimineel want steekt onterecht geld in jouw zakken. Mezaldy, ooit gehoord dat eerlijkheid het langst duurt… Lever het product of geef het geld terug. En geef eindelijk een échte reactie

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 maanden geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Mezaldy nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Aafke B
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten