Klacht: Dwaling bij aankoop apple tv 3 (media markt)

noah-2003 op 18 november 2013 over MediaMarkt in de categorie Electronica Winkels - ketens

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf MediaMarkt
Status Open
Datum 18 november 2013

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Wij hebben gisteren bij de Media Markt Rotterdam een Apple tv 3 aangeschaft. Op voorhand hebben wij aan de verkoper gevraagd of het hd streamen vanaf de ipad 4 naar de Apple tv foutloos/zonder haperingen verloopt, waarop de verkoper heeft aangegeven dat dit het geval is.

Wij hebben het product getest (niet in gebruik genomen)bij thuiskomst en dit verloopt niet zonder haperingen.

Vandaag gingen wij het product retourneren. Tot onze grote verbazing worden hier kosten voor in rekening gebracht, te weten € 11,50 refurbishing en 10% waardevermindering. In totaal € 21,50 op een aanschaf van € 99,00. De verkoop is onder dwaling tot stand gekomen aangezien deze aankoop zonder onjuiste voorstelling de aanschaf niet tot stand was gekomen.

“Mocht men in de toekomst iets willen aanschaffen bij de Media Markt kan men dit beter online doen aangezien dan de Wet kopen op afstand van kracht is en je dan iets kosteloos kan retourneren.”

Gewenste Oplossing:

Wij zijn tevreden als wij alsnog de overige € 21,50 retour krijgen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over MediaMarkt

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over MediaMarkt nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM