Klacht: Afhandeling Garantie

liejosmink op 12 november 2013 over MediaMarkt in de categorie Electronica Winkels - ketens

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf MediaMarkt
Status Open
Datum 12 november 2013

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

In mei 2013 is mijn Ipad gevallen en was het glas kapot. Dit is gerepareerd en het apparaat functioneerde weer normaal.
Op 2 november heb ik het apparaat bij Mediamarkt te Zwolle aangeboden ter reparatie omdat het opladen niet meer werkte.
Het Repair centrum van Mediamarkt is van mening dat de garantie door de glasreparatie is vervallen en onderzoekt niet de mogelijkheid van reparatie. Ik kan een nieuwe Ipad kopen of de oude niet gerepareerd retour krijgen.( De opgegeven prijs is hoger dan huidige aanbiedingen!) De garantie termijn loopt nog tot 26-03-2014

Gewenste Oplossing:

Dat men onderzoekt of reparatie mogelijk is en zo ja tegen eventueel welke kosten en niet alleen de mening van het Apple reparatie centrum overneemt en alles afwijst. Ofwel dat u een redelijk tegemoetkomingsvoorstel doet bij de aanschaf van een nieuwe Ipad.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over MediaMarkt

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over MediaMarkt nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM