Klacht: Te kleine handschoenen

Oleandras op 05 juli 2015 over L’Oréal in de categorie Verzorgingsprodukten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
L’Oréal has resolved this complaint
Klacht opgelost op 8 juli 2015
Reactie van het bedrijf:

Attentie opgestuurd en voice-mail ingesproken.

Bedrijf L’Oréal
Status Opgelost
Datum 5 juli 2015

Een klant van L’Oréal heeft klachten over de handschoenen die bij de Casting Creme Gloss 500 worden geleverd. Volgens de klant zijn de handschoenen in de afgelopen maanden aanzienlijk kleiner geworden, waardoor ze moeilijk aan te trekken zijn, zelfs voor mensen met smalle handen. De klant vraagt om aandacht voor dit probleem, dat mogelijk ook andere gebruikers betreft.

Mijn Klacht:

Betreft: L’Oreal Casting Creme Gloss 500
Al jaren gebruik ik naar tevredenheid boven genoemd product.
De afgelopen maanden echter is gebleken dat de handschoenen steeds kleiner zijn geworden. Vandaag kreeg ik, mede door de warmte de handschoenen niet meer aan.
Gelukkig had ik nog een ander paar van een vorige versie. Toen ik de handschoenen op elkaar legde kon je duidelijk het verschil in maat zien.
Het ligt dus niet aan de maat van mijn handen, maar aan het feit dat de handschoenen echt kleiner zijn geworden. Ik weet niet voor wie deze handschoenen gemaakt worden, maar ik denk dat heel wat meer mensen met dit vervelende probleem kampen.
Zelfs mijn dochter met hele smalle handen kon nauwelijks in de handschoenen en de vingers werden duidelijk afgekneld.

Graag hierbij het dringende verzoek om grotere handschoenen bij dit product te leveren!

Zie bijgevoegde foto

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als er een grotere maat handschoenen wordt bijgevoegd, of de vorige maat die er een jaar geleden bij zat.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar L’Oréal over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door L’Oréal in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat L’Oréal een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

L’Oréal

Heeft op 08 juli 2015 om 10:54 geantwoord

Geboden Oplossing:

Attentie opgestuurd en voice-mail ingesproken.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM