Klacht: glam shine gloss

perovic op 25 maart 2014 over L’Oréal in de categorie Verzorgingsprodukten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
L’Oréal has resolved this complaint
Klacht opgelost op 8 april 2014
Reactie van het bedrijf:

klant oplossing geboden

Bedrijf L’Oréal
Status Opgelost
Datum 25 maart 2014

Een consument heeft een travelset met drie glam shine glossen van L'Oréal aangeschaft, maar is zeer ontevreden over de kwaliteit van de gloss in kleur 106. Volgens de klager voelt het product plakkerig aan en geeft het geen mooie glans, wat resulteert in een teleurstellende ervaring. De overige twee tubes zijn ongeopend gebleven, en de consument hoopt dat er iets met de klacht gedaan wordt.

Mijn Klacht:

Ik was blij een travelset gekocht te hebben van 3 glam shine glossen van L’Oréal. kleur 106,103,201. Totdat ik er 1 op mn lippen had gesmeerd. Ik heb nog nooit z’n verschrikkelijke gloss gehad als je het überhaupt een gloss kan noemen. Het is alsof je een dikke plakkerige plak zand op je lippen smeert. Ik ben echt een gloss smeerder dus vond dit echt geen prettige ervaring. De tubes die ik van L’Oréal heb gebruikt zijn wel fijn. De glam shine geven totaal geen mooie glans, alleen een droge plakkerige korrelige substantie op je lippen. Ik hoop echt dat hier iets mee gedaan word. Want vind het zonde van mijn geld. Ik heb alleen 106 geopend de rest is ongeopend gebleven.

Gewenste Oplossing:

Als ik mijn geld terug krijg. Of voor hetzelfde bedrag andere glossjes van L'Oréal mag uitzoeken.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar L’Oréal over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door L’Oréal in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat L’Oréal een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

L’Oréal

Heeft op 08 april 2014 om 10:29 geantwoord

Geboden Oplossing:

klant oplossing geboden

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM