Klacht: geen juiste kleur

Petra1619 op 04 februari 2018 over L’Oréal in de categorie Verzorgingsprodukten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
L’Oréal is working on this complaint
🔄 In behandeling
Bedrijf L’Oréal
Status In behandeling
Datum 4 februari 2018

Een consument meldt dat de Colorista Paint Rose/Blond Permanent, gekocht bij Etos, niet het verwachte resultaat heeft opgeleverd. In plaats van de gewenste rozenkleur is het haar van haar dochter blonder geworden, wat een teleurstelling en financiële tegenvaller voor hen betekent. De consument vraagt om een oplossing.

Mijn Klacht:

Mijn dochter heeft goudblond haar en heeft Colorista Paint Rose/Blond Permanent gekocht bij Etos gekocht. Ze heeft dit door een thuiskapster voor 15,- in haar, haar laten doen. Al wat er gebeurde, het is niet Rose. Het is eerder wat blonder geworden. Dit is voor haar studentenportomonee een flinke tegenvaller. Kunt u iets voor ons betekenen? Dit is een foto, na de behandeling welke een half uur erin gezeten heeft

Gewenste Oplossing:

IIg de kosten van de verf en de kapperkosten graag retour. En een verf die wel goed pakt toegestuurd krijgen zou het compleet maken

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar L’Oréal over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door L’Oréal in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM