Klacht: Maat ,matriaal en verzendkosten ( invoer en afhandelingskosten)

Annelies Rijper op 21 juni 2015 over Light in the box in de categorie Internetshops - Elektronica

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 21 juni 2015
Reactie van het bedrijf:

Klant op 2106 bevetsiging van terugbetaling en bevestiging van retourproces gestuurd via de klantenservice

Status Opgelost
Datum 21 juni 2015

Een klant heeft klachten over de geleverde producten van Light in the Box, waarbij de maten van de bestelde damesjasjes en heren sweater veel te klein zijn. Daarnaast is de kwaliteit van de artikelen teleurstellend en voelt de klant zich bedrogen, vooral gezien de extra invoerbelasting en afhandelingskosten die niet vooraf waren vermeld. De klant is ontevreden over de communicatie van het bedrijf, dat adverteert met gratis verzending.

Mijn Klacht:

Het geleverde vodoet niet aan de in de advertentie aangeboden producten.
Ik heb 2 damesjasjes besteld maat M, en een heren sweater maat M.
De jasjes zijn nog te klein voor een kind van 11 jaar. Zo ook de heren sweater.
De jasjes waren afgeprijst van €120,- naar €11,- . Voor €120,- mag je toch wel kwaliteit verwachten. Het zelfde met de heren sweater.
Alles is van dermate kwaliteit dat ik mij bedrogen voel en opgelicht.
Ook omdat ik bij aflevering nog eens €19,42 invoerbelasting en afhandelingskosten moest betalen. Op hun side wordt hiervan geen melding gemaakt. Wel maken ze reclame met- gratis verzenden.

Gewenste Oplossing:

Wanneer ik het pakje ( 3 kledingstukken) zonder kosten kan terug sturen.
Het aanschaf bedrag van totaal € 30,56 en de kosten van verzenden €19,42 krijg teruggestort.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Light in the box in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Light in the box een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Light in the box

Heeft op 21 juni 2015 om 13:27 geantwoord

Geboden Oplossing:

Klant op 2106 bevetsiging van terugbetaling en bevestiging van retourproces gestuurd via de klantenservice

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Elektronische producten moeten voldoen aan de redelijke levensverwachting. Een duur product dat na een jaar kapotgaat? U heeft recht op reparatie of vervanging, ook buiten de fabrieksgarantie.

Bron: Wettelijke garantie (conformiteitseis)