Klacht: maandelijkse automatische incasso

schip007 op 25 april 2013 over lexamore.nl in de categorie Datingsites

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 25 april 2013
Reactie van het bedrijf:

Beste schip007, ik begrijp uit uw bericht dat u zich heeft afgemeld bij Lexa, maar toch vinden er nog afschrijvingen plaats die u graag stop wilt zetten. Ik heb uw gegevens voor u nagekeken en kan u melden dat uw...

Categorie Datingsites
Status Opgelost
Datum 25 april 2013

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Er wordt iedere maand door middel van een automatische incasso een bedrag van 29 euro afgeschreven. Ik leefde in de veronderstelling dat ik mij op de juiste wijze heb uitgeschreven op lexa.nl. Dat me dit blijkbaar niet gelukt is, is mijn eigen fout. Dat begrijp ik. Ik zou graag van u vernemen hoe ik ervoor kan zorgen dat de automatische incasso stopt.

met vriendelijke groeten,

 

Gewenste Oplossing:

stopzetten van de automatische incasso

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door lexamore.nl in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat lexamore.nl een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

lexamore.nl

Heeft op 25 april 2013 om 16:09 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste schip007,

ik begrijp uit uw bericht dat u zich heeft afgemeld bij Lexa, maar toch vinden er nog afschrijvingen plaats die u graag stop wilt zetten.

Ik heb uw gegevens voor u nagekeken en kan u melden dat uw Full membership op de Lexa website per 18-11-2012 is beëindigd. U heeft zich inderdaad op de juiste manier afgemeld op de Lexa website. Echter bent u dit vergeten te doen voor uw profiel op onze andere website Lexamore.nl Lexa en Lexamore zijn twee verschillende websites met aparte diensten, waar u dus ook apart de automatische verlenging van moet annuleren. De door u genoemde afschrijvingen hebben dan ook betrekking op uw Lexamore profiel. Uw 6 maanden VIP Membership wordt maandelijks verlengd met een bedrag van 29 euro. Ik heb nu deze automatische verlenging voor u geannuleerd, zodat er verder geen afschrijvingen meer kunnen plaatsvinden, en uw VIP Membership per 20-05-2013 zal eindigen. U kunt nog tot deze datum gebruik maken van de betaalde diensten, en hierna staat u weer als gratis member geregistreerd.

U kunt zich te allen tijde uitschrijven van Lexamore.nl via "Uw account" en vervolgens "Accountgegevens". Onderaan de pagina klikt u dan op de link "Nu uitschrijven".

Ik hoop u zo voldoende te hebben geïnformeerd. Mocht u verder nog vragen en/of opmerkingen hebben dan vernemen wij deze graag van u via de "Help" link onderaan de Lexa website. Hier klikt u op een willekeurige categorie, een willekeurige vraag en vervolgens scrolt u naar beneden en klikt u op de link "Stel een vraag" om een bericht te sturen. Gelieve in dit bericht uw gegevens te vermelden waarmee u zich bij ons geregistreerd heeft. U zult dan binnen 48 uur een antwoord ontvangen op uw bericht.

Met vriendelijke groet,

Christine van het Lexa Team

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM