Klacht: vlekken van de bellenblaas

boeken31 op 11 april 2017 over Kruidvat in de categorie Drogisterijen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 4.0/10 ★★☆☆☆
Bedrijf Kruidvat
Categorie Drogisterijen
Status Open
Datum 11 april 2017

Een klant heeft frozen bellenblaas gekocht bij Kruidvat, maar ontdekte dat deze vlekken veroorzaakte op de nieuwe broek van haar kleindochter. Ondanks het gebruik van Vanish Power Gel kon de broek niet meer worden gereinigd en moest deze worden weggegooid, wat de klant als teleurstellend ervaart.

Mijn Klacht:

Ik had voor de kleinkinderen frozen bellenblaas gekocht bij Kruidvat in Dalfsen. Een paar dagen later melde mijn schoondochter dat er rare vlekken zaten in de nieuwe broek van mijn kleindochter die ze net een paar dagen daarvoor had gekocht bij H&M. Ik dacht die krijg ik er vast wel uit. Heb bij Kruidvat Vanish Power Gel gekocht maar helaas de broek kan in de prullenbak. Toch jammer van de nieuwe broek van 15 euro.

Gewenste Oplossing:

Omdat ik de bellenblaas heb gekocht voor mijn kleindochter wil ik de broek vergoeden.
Ik ben benieuwd of u hier meer klachten over hebt gehad.
Wacht uw reactie graag af.

Beoordeling 4/10 star-2 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Kruidvat

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Kruidvat nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM