Klacht: Kruidvat lippenbalsem parelmoerglans

Ilsev op 16 januari 2012 over Kruidvat in de categorie Drogisterijen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Kruidvat
Categorie Drogisterijen
Status Open
Datum 16 januari 2012

Een klant van Kruidvat uit zijn onvrede over de recente verandering in de lippenbalsem met parelmoerglans van het eigen merk. De nieuwe formule en verpakking voldoen niet aan zijn verwachtingen, aangezien de balsem stroever smeert en de glans minder mooi is. Hij heeft vergeefs gezocht naar een vergelijkbaar product in andere winkels.

Mijn Klacht:

Ik gebruik al jaren de lippenbalsem van kruidvat eigen merk met parelmoerglans. Sinds kort is de inhoud (en verpakking) veranderd en lijkt deze in de verste verte niet meer op de oude inhoud. De balsem smeert stroever en ook de glans is veel minder mooi. Ik baal hier ontzettend van, want ik gebruikte deze altijd, nooit geen lippenstift! Ben al bij alle denkbare drogisterijen/natuurwinkels geweest en nergens hebben ze een product dat lijkt op mijn oude vertrouwde lippenbalsem.

Gewenste Oplossing:

Laat de oude inhoud weer terugkomen, de verpakking maakt mij niet uit! Deze nieuwe inhoud lijkt in geen enkel opzicht op de oude inhoud!

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM