Klacht: gestalkt met mail over enquete

Mieke van der Aa-van Kraaij op 21 juni 2017 over Kruidvat in de categorie Drogisterijen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Kruidvat
Categorie Drogisterijen
Status Open
Datum 21 juni 2017

Een klant van Kruidvat ervaart hinder van dagelijkse e-mails over een enquête en geeft aan bereid te zijn om deel te nemen, maar niet op deze manier. De klant verzoekt om het e-mailadres zo snel mogelijk te verwijderen uit de enquêtemailing.

Mijn Klacht:

Ik wordt dagelijks verveeld met mail over de korte enquête. Ik wil best meedoen, maar niet met de lotto. Graag zo snel mogelijk mijn mail adres
verwijderen in uw enquêtemailing.

Gewenste Oplossing:

uit mailbestand halen

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Kruidvat

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Kruidvat nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM