Mijn Klacht:
Deze onderstaande mail is langer echter gaat het enkel over de aanleg en de rommel die is achter gelaten.
Nu is mijn klacht; de kabels van mij en mijn boven buren liggen bij mijn buurman huisnummer 93 in de tuin, toen ik alles ging fatsoener kwam ik erachter dat de glasvezelkabel nog geen 5 cm onder de tegels liggen, een goede schepsteek en alles is door, volgens mij bestaat er ook nog een normering die zegt dat leidingen op een minimale diepte horen begraven te liggen. Ik hoop dat er nog wat aan word gedaan om deze kabels op fatsoenlijke diepte kan worden gelegt net als de CAI ligt om elende in de toekomst te voorkomen. En stuur dan mensen die niet al klaar willen zijn voor ze starten. er is trouwens ook nergens over gecommuniceerd, geen brieven van start datum, plots ligt de stoep open staan er mensen in je voortuin, het is eigen te assosiaal voor worden, maar goed! alles is opgeknapt behalve het grond werk. Ik heb ook begrepen van jullie medewerkers van verkoop dat er extreem veel klachten zijn betreft het aanleggen. mvg xxx
_______________________________________________________________________________
Reactie KPN:
Geachte xxx,
Hartelijk dank voor uw bericht.
Hartelijk dank voor uw bericht en voor het onder de aandacht brengen van uw zorgen omtrent de diepte van de kabel op uw privéterrein.
Na grondig intern overleg en beoordeling van de situatie, willen wij u informeren dat het niet mogelijk is om een exacte diepte te bepalen voor de kabel op uw terrein. Wij begrijpen dat dit de klacht is die u opgelost wilt zien, maar helaas kunnen wij hier geen verdere actie op ondernemen.
Het is belangrijk om te benadrukken dat de huidige ligging van de kabel voldoet aan de geldende normen en regelgeving. Wij willen u dan ook adviseren om, indien u werkzaamheden op uw terrein wilt uitvoeren, altijd zorgvuldig de locatie van ondergrondse kabels en leidingen te checken om schade en ongemak te voorkomen.
Wij hopen op uw begrip in deze zaak.
Met vriendelijke groet,
xxx
_______________________________________________________________________________
Mijn reactie terug aan KPN:
Goedendag ,
ik zal de zaken met uw reactie vastleggen, de afspraak van het wegleggen van bekabeling is langs de gevel af naar een redelijk diepte, dit houd in dat is meer dan een schop steek diep moet wezen,
Ten aller tijde is kpn aansprakelijk voor toekomstige schade aan dit net werk aangezien de bekabeling 30 a 35 cm uit de gevel 5 cm onder de stoeptegels liggen, dit is niet voldoen aan de wet en regelgeving.
Uiteindelijk zal ik de gemeente hierin ook informeren met de de reactie en foto’s hoe dit is afgeleverd ten aanzien van de afspraken.
Hoop u hiermee voldoende te hebben geinformeerd.
_______________________________________________________________________________
Ze hebben van KPN geen enkel onderzoek gedaan en volgens mij is het zo dat als de graafdiepte minder diep mag (staat in de vergunning) dan geld dat voor het gehele netwerk of deze nu in de openbare grond of op privé terrein is. de normering van 60 cm diep NEN-norm 7171-1 of de afspraken in de vergunning zijn van toepassing tot tegen de GEVEL.deze afspraken zullen dan minimaal rond de 40 cm diepte liggen.
Ik ben benieuwt wat de gemeente ervan vind?
Gewenste Oplossing:
De kabels langs de gevel dieper wegleggen zoals al het andere ook is aangelegen. Dit om toekomstige rottigheid te voorkomen.
