Klacht: je laten wachten 5 minuten en dan afkappen zo kan ik ook makkelijk geld verdienen over de rug van klanten

Jan Bultstra op 24 maart 2025 over KPN Digitale TV in de categorie Digitale TV

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Digitale TV
Status Nieuwe klacht
Datum 24 maart 2025

Een klant van KPN Digitale TV uit zijn onvrede over de lange wachttijd bij de klantenservice, waar hij na vijf minuten werd afgekapt zonder hulp te krijgen. Eerder had hij een probleem met zijn ontvangstkastje snel kunnen oplossen, maar nu ervaart hij frustratie door de slechte service en extra kosten.

Mijn Klacht:

wil eigenlijk schutting taal gebruiken maar ik heb een klacht over een ontvangstkastje die dadelijk naar beneden ga vliegen vorige keer het kastje onder en nu boven vorige keer gebeld binnen 2 minuten geregeld en nu naar 5 minuten nog niemand aan de lijn gehad maar wel een paar euro lichter ze blijven maar door verbinden schandalig

Gewenste Oplossing:

het ontvangstkastje wordt omgeruild defectkastje Arris Vip2952 592212-002-00
serieno M11505TWB068 MAC 00.02.98.D1.92.60

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 maanden geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over KPN Digitale TV

Reactie van de melder van de klacht Jan Bultstra

11 maanden geleden - Stelletje uit buiters zijn het daar ga nu aan de gang met een andere provider

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 maanden geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over KPN Digitale TV nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Jan Bultstra
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM