Klacht: Klacht over schimmel en slechte schoonmaak

klagere46ea5d8 op 08 juni 2026 over Fletcher Hotels in de categorie Hotels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Hotels
Status Open
Datum 8 juni 2026

Tijdens een verblijf bij Fletcher Hotels ontdekte de klager schimmel in de douche en rondom de wasbak. Ook werd er een verzoek gedaan om één matras in plaats van twee, vanwege rugklachten. Eerder was er al een klacht ingediend over het schoonmaakpersoneel, dat een natte sopdoek op kleding had gelegd en rommel onder het bed had achtergelaten, wat de algehele ervaring negatief beïnvloedde.

Mijn Klacht:

Tijdens mijn verblijf bij Fletcher Hotels heb ik schimmel aangetroffen in de douche helemaal rondom en de wasbak. Grote witte vlekken in de stoelen.Viese dekbedden.
Daarnaast heb ik gevraagd om één matras in plaats van twee, omdat ik rugklachten heb. Bij mijn vorige verblijf heb ik ook een klacht ingediend over het schoonmaakpersoneel, dat een natte sopdoek op mijn kleding heeft gelegd en er rommel onder het bed lag,Viese wc. Klacht ook ingediend niks van gehoord na vele mails.Dit alles heeft mijn ervaring negatief beïnvloed.

Gewenste Oplossing:

Ik verzoek om een andere kamer voor mijn verblijf hadden ze niet ze zouden dit melden ook geen reactie.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 maand geleden - Er is een nieuwe brief gegenereerd voor de klacht over Fletcher Hotels
Download hier uw brief

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 maand geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Fletcher Hotels

Reactie van de melder van de klacht klagere46ea5d8

1 maand geleden - Na een klacht niks gehoord na zoveel mails nog niet.

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 maand geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Fletcher Hotels nog niet in behandeling is genomen.

Reactie van de melder van de klacht klagere46ea5d8

1 maand geleden - Ik heb al meerdere mail ontvangen van Fletcher Hotels van mijn vorige klacht (2025) was pas nu bekend bij hun en daarom kunnen ze geen compromise niet geven alleen voor de laatste klacht . Ik heb daar op geantwoord dat ik meerdere mails heb gestuurd enz.en nu krijg ik een mail terug dat ze toen een reactie gestuurd hebben maar ik daar niet op heb reageerd . Heel raar ze wisten eerst van niks van de klacht en nu opeens heb ik doen een mail ontvangen en niet op reageerd. Ik heb meerdere foto's gestuurd van de kamer maar daar zeggen ze niks van . Spermavlekken in stoel en douche deur . Schimmel binnen kant douche rondom . Rotzooi van vorige gasten onder bed zoals sokken verpakking van eten. Vieze wc . Een nat schoonmaak doekje op onze kleding . Ze zeggen niks daarover echt bizar laat het zeker hier niet bij zitten . Het gaat nu om een precisie kwestie.

Alle klachten die gemeld zijn door klagere46ea5d8
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM