Klacht: Aangifte gedaan tegen kjekk.nl

nderuiter88 op 15 november 2019 over Kjekk.nl in de categorie Bakker

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Kjekk.nl
Categorie Bakker
Status Open
Datum 15 november 2019

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Op 8 oktober jl. bestelling geplaatst tot op heden niks ontvangen, tussentijds veel mailcontact gehad, op het moment dat ik meldde aangifte te gaan doen kreeg ik op 14-11-19 ineens een zogenaamd standaard out of office bericht waar in stond dat ik ze maandag weer kon bereiken, vandaag 15-11-19 toch ineens een bericht gekregen met fotos waarop een handgeschreven briefje ligt waar op staad dat de ze 12-11-19 zou hebben verzonden vanuit België terwijl zij in wernhout gevestigt zijn volgens kvk. Deze persoon of personen achter deze site zitten ook in ieder geval achter de site cirquitvanhout.nl gezien daar mijn betaling blijkbaar ook heen is gegaan volgens mijn afschrift. Ook over deze site regent het klachten op verschillende fora over niet of te laat of beschadigde of slechte producten leveren. Waarschijnlijk zitten zij ook achter de sites lofte.nl en texz.nl, waar het ook klachten over regent! Pas op met deze sites en doe aangifte als je benadeelt bent! Ik heb ook de redactie van o.a. kees van der spek aangeschreven, hoog tijd dat deze mensen aangepakt worden!

Gewenste Oplossing:

Als deze mensen ontmaskerd zijn

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Kjekk.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Kjekk.nl nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door nderuiter88
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM