Klacht: Facturen sturen van niet geleverde diensten, en gemaakte afspraken.

Ontevreden over Kiyoh op 12 juli 2021 over Kiyoh in de categorie Algemeen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Kiyoh
Categorie Algemeen
Status Open
Datum 12 juli 2021

Een klant van Kiyoh heeft een klacht ingediend over het ontvangen van een factuur van 1900 euro voor diensten die nooit zijn afgenomen. De klant geeft aan dat er geen akkoord is gegeven op het aanbod en heeft inmiddels contact opgenomen met de media om andere gedupeerden te vinden. Daarnaast wordt er melding gemaakt van incassobureau Bos Incasso B.V. dat onder druk zet, wat de klant beschouwt als een vorm van oplichting.

Mijn Klacht:

Pas o voor dit bedrijf. Ze doen je aanbod, uiteindelijk ga je er niet meer akkoord, en een jaar later krijg je een rekening van 1900euro. Terwijl je nooit geen diensten van hun af hebt genomen. Heb inmiddels contact opgenomen met de media. Meer gedupeerden kunnen contact met ons opnemen. Zodat dit zogenaamd reviewbedrijf…. dat klanten wilt helpen… Ontmaskert word waar zelf het vergrootglas eens op moet!! Ga niet met deze party in zee!!!

Als klap op de vuurpijl sturen ze Bos Incasso B.V uit Groningen op u af, om u onder druk te zetten. Ondernemen wees opgelet! Dit is een kartel wat ondernemers oplicht!

Gewenste Oplossing:

Stoppen met het lastig vallen van ons bedrijf en andere ondernemers spookfacturen te sturen.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Kiyoh

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Kiyoh nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Ontevreden over Kiyoh
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM