Klacht: Pakket beaorgen duurt te lang, bedrijf onbereikbaar

Hasko van Dalen op 27 juli 2017 over Kiala in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
⏳ Wacht op reactie
Bedrijf Kiala
Status Open
Datum 27 juli 2017

Een klant heeft een klacht ingediend over Kiala, omdat een pakket dat op maandag in Eindhoven is aangeboden voor verzending naar Gouda, nog steeds niet is bezorgd op het Kiala-punt. Daarnaast ervaart de klant dat het bedrijf moeilijk bereikbaar is voor verdere informatie.

Mijn Klacht:

Maandag is er pakket in Eindhoven aangeboden voor verzending naar Gouda. Woensdagmorgen bericht dat het in laatste sorteercentrum is aangekomen. Nu nog niet bezorgd op Kiala punt.

Gewenste Oplossing:

Als pakket voor het weekend binnen is

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Kiala

Reactie van de melder van de klacht

8 jaren geleden - Klacht is inmiddels opgelost. Er is extra rit gemaakt door bezorgdienst.

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Kiala nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk β€” niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Bron: ConsuWijzer / ACM