Klacht: Eten koud!!

Joell298 op 30 januari 2017 over KFC in de categorie Fastfood ketens

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf KFC
Categorie Fastfood ketens
Status Open
Datum 30 januari 2017

Een klant heeft een variety bucket aangeschaft bij KFC Akerpoort in Amsterdam West, maar was teleurgesteld over de kwaliteit van het eten. De friet was koud en de kip was lauw en vol met olie, wat leidde tot een negatieve ervaring.

Mijn Klacht:

Heb zojuist een variety bucket gekocht bij kfc Akerpoort ( amsterdam west), friet was koud en het kip was vol met olie en lauw …. ik ben ontzettend teleurgesteld, had zo’n zin in warme kip 🙁

Gewenste Oplossing:

zou graag mij geld terug willen, maar dat gebeurd vast niet xd xd

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over KFC

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over KFC nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM