Klacht: waanzinnig hoge rekening

[email protected] op 31 juli 2018 over Keyservice Nederland in de categorie Servicediensten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Servicediensten
Status Open
Datum 31 juli 2018

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Deur dichtgevallen, monteur gebeld, gedroeg zich beneden peil, gooide met dingen, was spullen kwijt, rookte zonder te vragen, brak een van mijn nieuwe sleutels en kwam uiteindelijk met een rekening van 990 euro, voor het vervangen van een slot!! Probeerde mij ook nog wijs te maken dat het zondag was, waarschijnlijk om me ook nog een poot uit te draaien met een weekendtarief!

Gewenste Oplossing:

Ik heb geweigerd te betalen, het bedrag is teruggebracht tot 720, helaas heb ik dat betaald, Ik eis terugbetalen van 400 euro!! Ik heb aangifte gedaan. En ga mij wenden tot een programma als ''opgelicht'.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Keyservice Nederland

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Keyservice Nederland nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM