Klacht: Kapotte pads in verpakking

Jan van Holstein op 09 mei 2014 over Douwe Egberts in de categorie Koffie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Koffie
Status Open
Datum 9 mei 2014

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik heb nu voor de tweede keer één of meer kapotte pads in een pak Superiour Intense (mijn favoriet dus) Nou ga ik niet meteen bij de eerste klagen, maar het komt dus kennelijk vaker voor. Lastig, want omdat ik geen losse koffie in mijn kopje wil, moet ik alle pads ‚één voor één schoonmaken. Ik zal de foto bijvoegen.

Gewenste Oplossing:

Tja, als het probleem sporadisch voorkomt zal dit wellicht moeilijk te verhelpen zijn. Ik ga toch niet veranderen want ik ben nu eenmaal verslingerd aan de DE pads.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Douwe Egberts

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Douwe Egberts nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM