Klacht: Kapot moederbord en kapotte printplaat

Designsbyringers op 22 december 2016 over Samsung in de categorie Electronica Merken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Samsung
Categorie Electronica Merken
Status Open
Datum 22 december 2016

Een klant heeft een klacht ingediend over de reparatie van zijn Samsung S7 Edge, die na twee maanden gebruik defect raakte door een kapot moederbord en printplaat. Na het opsturen voor reparatie via Dynafix ontving de klant het toestel terug met een scheur in de achterkant, terwijl er bij afgifte geen schade was opgemerkt. De klant voelt zich benadeeld omdat de schade niet werd geregistreerd en stelt dat de verantwoordelijkheid bij het bedrijf ligt.

Mijn Klacht:

Koop nooit Samsung s7 eigen zoals ik.
Want zei en tele2 hebben een extern bedrijf in dienst voor de reparaties, genaamd Dynafix en als je een gloednieuw 2 maanden oud toestel laat ophalen.
Waarvan het een welbekend probleem heeft (een kapot moederbord en een kapotte printplaat) ,maar verder geen krassen of scheur in je telefoon.
Dan krijg je de telefoon na €60.00 pas terug.
ONGEMAAKT en een scheur op de achterkant glas zijde en geen garantie want er zit een scheur in.

DIE ER BIJ AFGIFTE AAN DE KOERIERSDIENST VAN HUN ER NOG NIET OPZAT.

Anders had dat neem ik als leek aan wel in het opmerkingenveld gestaan, maar nee de fout ligt bij de klant.
Ik had vooraf mijn toestel moeten fotograveren.

Hoe bedoel je het is de omgekeerde wereld ik neem een Samsung s7 edge via Tele2 Nederland denkende, die vertrouw ik.

Dus ik belde ze op na een maand, nee kom maar maar de lijnbaan daar hebben we een repaircentrum.
Ik heb zelf geen auto en woon in Papendrecht, maar gedaan kom je daar aan wordt je naar huis gestuurd.
Want ze hadden geen reparateur, die was ontslagen sta je dan op aanraden van tele2 ???????

Dus ik bellen en ik vertel via de telefoon het verhaal, nou dan halen we hem op.
Alles heel ingeleverd, krijg ik na 2 dagen een rekening van 513 Euro of ik die wil betalen voor reparatie kosten van het moederbord de printplaat en achterzijde.

Daar zat opeens een scheurtje in terwijl ik hem heel heb meegegeven ook getekend alles geen opmerking ervan uiteraard in het veld, want hij was heel.
Maar nee bewijs het maar anders voor 60.00 kon ik hem terugkopen zonder verrichte zaken, dus maar gedaan.
Maar hij wordt dus niet gemaakt dus mensen behoed jezelf of andere voor deze belachelijke service met Samsung Nederland kom je er dus niet wat een rot service!!!!!!! Dus delen aub zoveel mogelijk en wees gewaarschuwd want Samsung Mobile NL @tele2 en Dynafix vinden dat je gewoon pech hebt gehad zelf het personeel van tele2 zegt in een opgenomen gesprek dat ik het vergoed zou moeten krijgen echt drama want zei mag niets doen.

Gewenste Oplossing:

Als het moederbord en de printplaat gewoon vervangen worden dat is een fabricagefouten en diende opgelost te worden

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Samsung

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Samsung nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM