Mijn Klacht:
1-1-2022 ROMIJN
L.S.,
Uw coronamaatregelen laten zeer te wensen over. Vandaag waren er 2 kassa’s open. Beide kassières droegen geen mondkapje en weigerden een mondkapje om te doen. Ik heb vervolgens de cheffin gesproken. Volgens haar hebben uw medewerksters keuzevrijheid. Dat is onjuist. Het in winkels dragen van een mondkapje is geen optie maar een VERPLICHTING.
Uw kassières menen dat hen niets kan gebeuren i.v.m. de plexiglas schermen. Maar dat is totaal irrelevant. Mijn boodschappen liggen namelijk niet onder een scherm. Kassières zonder mondkapje hoesten op mijn boodschappen. Of ze hoesten in hun hand. Met die hand pakken zij mijn boodschappen. Besmet sputum betekent besmette boodschappen. Bovendien lijken de kassières gezien hun jeugdige leeftijd ongevaccineerd.
Ik wens (eis) dat uw winkelpersoneel een mondkapje draagt. Niet als keuze maar verplicht. Geen mondkapje, geen baan. Ik verzoek u dringend een en ander per direct te implementeren. Uw nalatigheid heeft inmiddels lang genoeg geduurd. (Ik doe elke dag boodschappen bij de Jumbo dus ik weet precies wat u m.b.t. corona doet en nalaat.) Indien u de overheidsmaatregelen aan uw laars blijft lappen voel ik mij genoodzaakt uw klanten op de hoogte te stellen van de onveiligheid in Jumbo-winkels.
Met vriendelijke groet,
2-1-2022 JUMBO
We proberen binnen 4 werkdagen op jouw vraag te reageren.
Met vriendelijke groet,
Jumbo Klantenservice
4-1-2022 JUMBO
Dank voor het versturen van je melding. We hebben deze in goede orde ontvangen en zijn je niet vergeten! Momenteel is het enorm druk. Het kan dus langer duren voordat we je vraag beantwoorden. Excuses voor het ongemak! We proberen zo snel mogelijk op jouw vraag te reageren.
5-1-2022 ROMIJN
L.S.,
Betreft store 3087 – 3067AP Rotterdam
Sinds 1 januari heeft u nog steeds niets aan de veiligheid verbeterd. Vandaag (5 januari) waren 3 kassa’s open. 1 Kassière had een mondkapje om – 1 kassière droeg het kapje als een sjaaltje om haar nek – 1 kassière droeg überhaupt geen mondkapje. (Hun namen zijn bij mij bekend.) Dus twee van de drie vormden een gevaar voor de volksgezondheid.
Mijn geduld met Jumbo raakt op. Ik wijs u er ten overvloede op dat een mondmasker verplicht is. Niet alleen voor uw klanten maar ook en vooral voor uw personeel. Onderstaand heb ik glashelder uitgelegd waarom die verplichting geldt. Ik eis dat u die verplichting niet alleen implementeert maar ook HANDHAAFT. Wie geen mondmasker wenst te dragen kan niet achter de kassa plaatsnemen. Punt. Uw winkelchef c.q. winkelmanager dient op het dragen van mondmaskers door kassières toe te zien dan wel door een chef of cheffin toe te laten zien. Niet in het voorbijgaan maar prioritair, constant en zonder uitzondering.
Ik hoop dat u begrijpt dat ik geen genoegen zal nemen met opnieuw een nietszeggend mailtje met: ‘We hebben het enorm druk maar we zijn je niet vergeten.’ Gezien uw mankerende coronabeleid bent u uw klanten wel degelijk vergeten. U vindt het welbehagen van uw kassakinderen belangrijker dan de gezondheid van uw consumenten. Dat kan zo niet blijven duren.
(Ik heb uw kassakinderen geregeld gevraagd een mondkapje om te doen alvorens mijn boodschappen aan te pakken. Ik ben door hen geregeld genegeerd en/of uitgelachen, waarna ik een andere kassa moest zoeken en opnieuw in de rij moest staan. Een kassajongen biechtte op dat het masker ‘een beetje jeukt’. Een kassameisje sprak hooghartig van een ‘medische reden’. Ik ben 75 jaar. Ik zal ook de arrogantie van uw piepjonge en daarom spotgoedkope kassapersoneel niet meer accepteren.)
Er bestaan geen redenen om achter kassa geen mondmasker te dragen. Jeuk of medisch kan best waar zijn maar in dat geval is kassadienst per definitie uitgesloten. Ik begrijp niet wat daar gecompliceerd aan is. Begrijpt u dat wel?
U laat de kwestie escaleren door niets te ondernemen en niet te reageren. Dat is onverstandig.
Met vriendelijke groet,
6-1-2022 JUMBO
Nogmaals dank voor het versturen van je melding. We hebben deze in goede orde ontvangen en zijn je niet vergeten! Momenteel is het enorm druk. Het kan dus langer duren voordat we je vraag beantwoorden. Excuses voor het ongemak! We proberen zo snel mogelijk op jouw vraag te reageren.
11-1-2022 ROMIJN
Om uw respectloosheid te verduidelijken nog even het volgende (uw actuele Jumbo-website):
Deze maatregelen nemen wij:
Er geldt een maximaal aantal klanten van 1 klant per 10 m2
Desinfectiezuilen bij winkels voor klanten en medewerkers
Transparante plexiglas schermen bij kassa’s en servicebalie
Transparante plexiglas schermen bij kassa’s en servicebalie
ONZE MEDEWERKERS DRAGEN EEN MONDKAPJE.
Onze regels in de winkel:
Je bent klachtenvrij
Zo niet, laat dan iemand anders boodschappen voor je doen of winkel online
Houd 1,5 meter afstand
Geef ook onze medewerkers de ruimte
Instructies in de winkel
Respecteer de aanwijzingen van onze medewerkers
Betaal met pin/contactloos
Liever niet met contant geld betalen i.v.m. hygiëne
Draag een mondkapje
PER 6 NOVEMBER 2021 GELDT EEN MONDKAPJESVERPLICHTING.
L.S.,
Mijn eerste melding dateert van 1 januari. Dit is mijn derde melding. Het is thans 11 januari.
Aan uw vermeende veiligheidsmaatregelen is nog altijd niets verbeterd. Vandaag 2 jeugdige personen zonder mondkapje achter balie, resp. bij de zelfscan. Achter de kassa een jeugdig persoon met het kapje om haar nek. Elke klant komt noodgedwongen in contact met deze personen met alle risico’s van dien. Bij zelfscan ontstaat een kassaslot zodra er iets alcoholisch wordt gescand. Dan moet er een servicebalie medewerker aan te pas komen om de blokkade op te heffen. Die dragen dus geen mondkapje. “Ik wil iemand met een mondkapje”, zei ik. “Dan kunt u heel lang wachten”, zei de jongedame smalend. Zij liep weg en er kwam niemand opdagen. Uit armoe ben ik achteraan de rij van een reguliere kassa geen staan. Toen zij mij daar zag lachte zij mij uit. Dat kon ik prima zien omdat zij immers weigerde een mondkapje te dragen…
Ik deel u alvast mee dat ik vanaf morgen foto’s c.q. films ga maken van onveilige situaties in uw winkel. Deze opnamen zullen als bewijsmateriaal dienen bij klachten en publicaties, want mijn geduld met Jumbo is bijna op. Als overleg niet helpt dan helpt wellicht naming and shaming.
Voorts wil ik een formele klacht indienen over de respectloze gang van zaken. U wenst namelijk noch veiligheidsvoorschriften te implementeren (laat staan te handhaven), noch over de onveilige winkelruimte te communiceren. Ik verzoek u daarom mij de naam, het postadres dan wel het e-mailadres te zenden van de verantwoordelijke bestuurder(s).
Met vriendelijke groet,
Tot zover tot dusver.
JUMBO winkels vormen een corona-besmettingsbron. JUMBO negeert de veiligheid van consumenten. JUMBO negeert zelfs de eigen regelgeving. JUMBO bezit opzettelijk geen klachtenafdeling. JUMBO heeft voor de vorm een klantenservice. Deze klantenservice is onbereikbaar, want het is enorm druk met klachten…
Wordt vervolgd.
Joop Romijn
Gewenste Oplossing:
Onmiddellijke toepassing en handhaving van alle wettelijke veiligheidsvoorschriften m.b.t. de volksgezondheid.


