Klacht: Geen reactie na retour aanvraag

R.Zwaan op 15 februari 2015 over Janox.nl in de categorie Internetshops - Elektronica

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Janox.nl
Status Open
Datum 15 februari 2015

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Na een paar (apple) oortjes van Janox ontvangen te hebben, was ik na 1 nummer luisteren niet tevreden met de kwaliteit van het geluid. Ik heb alles ingepakt en het retour/vragen – “formulier” via de website ingevuld. Ik zou daar na 48 uur reactie op krijgen, maar dat is uiteindelijk niet gebeurd.

Een 2e “formulier” ingevuld via de website en alsnog heb ik na 48 uur geen reactie vernomen.

Ik vind het een beetje een achterbakse manier van zaken doen. Ik wil mijn geld terug als ik eenmaal niet tevreden ben over een product. Het is/zijn een paar dwazen die geld verdienen door mensen spullen toe te sturen na betaling en daarna niks meer van hun laten weten.

Illegale manier van zaken doen, waar ik het een en ander over te zeggen. Volgens mij zijn er genoeg mensen die hier wat over te zeggen hebben.

Gewenste Oplossing:

Ik ben pas tevreden als ik mijn geld terug krijg.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Janox.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Janox.nl nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Elektronische producten moeten voldoen aan de redelijke levensverwachting. Een duur product dat na een jaar kapotgaat? U heeft recht op reparatie of vervanging, ook buiten de fabrieksgarantie.

Bron: Wettelijke garantie (conformiteitseis)